Profesjonalne sklepy internetowe - Tishop
 • Solarokna
 • tipsy manicure
 • <br />
rzęsy wrocław
 • WYJAZDY W ALPY FRANCUSKIE


Archiwum Wiadomości

 • Zostań kontrolerem kontrolerów

  Zostań kontrolerem kontrolerów

  MPK ogłosiło rekrutację na tajemniczych pasażerów, czyli osoby które mają sprawdzić jakość pracy wrocławskich kontrolerów. To już druga edycja projektu.

 • Konkursowa sekcja American Docs

  Konkursowa sekcja American Docs

  10 filmów wystartuje w konkursowej sekcji American Docs 22 października we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty podczas 4. edycja American Film Festival. Trwa już sprzedaż biletów na stronie festiwalu i w kasach kina.

 • Msza Kreolska Ariela Ramireza charytatywnie

  Msza Kreolska Ariela Ramireza charytatywnie

  18 października w ramach Ethno Jazz Festival zabrzmi we Wrocławiu niezwykły koncert - misterium „Misa Criolla”, autorstwa jednego z najważniejszych argentyńskich kompozytorów Ariela Ramireza. Wydarzenie będzie częścią akcji „Głosy dla Hospicjum”

 • Zbiórka nakrętek dla Hospicjum

  Zbiórka nakrętek dla Hospicjum

  Do końca października można przyłączyć się do akcji „Nakrętki dla Hospicjum”. Do tej pory zgłosiło się prawie 200 szkół i przedszkoli z Dolnego Śląska. Udział w akcji mogą wziąć osoby prywatne, placówki edukacyjne oraz firmy.

 • Bilety do ZOO w promocyjnej cenie

  Bilety do ZOO w promocyjnej cenie

  Wykorzystując jesienną pogodę warto wybrać się do wrocławskiego ZOO, tym bardziej, że w ciągu najbliższych dni będzie tam obowiązywać promocyjna cena biletu jednorazowego. Do 20 października zakup biletu jednorazowego to koszt jedynie 10 zł.

 • Włoski dzień na Barce

  Włoski dzień na Barce

  We wtorek, 15 października, o godz. 18.00, na Barce Tumskiej przy Wyspie Słodowej będzie królował włoski klimat - kulinarny i kulturalny. Poza smacznym włoskim jedzeniem w menu również pokazy filmów, kabaret oraz spotkania z rodowitymi Włochami.

 • Zmiany w organizacji ruchu

  Zmiany w organizacji ruchu

  11 października nastąpi zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Opolska/Katowicka i Opolska/Tarnogórska. Zmiana będzie polegać na odwróceniu kierunku ruchu na tych ulicach.

 • II Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

  II Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

  9 października rozpoczęła się II edycja Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. Ubiegłoroczną edycję Akcji docenili nie tylko Wrocławianie. W Rankingu Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej w kategorii „Polska Gmina Przyjazna Recyklingowi” Miasto otrzymało pierwszą nagrodę, do czego w znacznej mierze przyczyniło się powodzenie Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu.

 • Dolny Śląsk tańszy dla turystów

  Dolny Śląsk tańszy dla turystów

  W ostatni październikowy weekend (25-27.10) największe atrakcje Dolnego Śląska będą dostępne dla turystów w promocyjnych cenach. Taniej będzie można zwiedzać, ale też przenocować, czy zjeść.

 • Udogodnienia dla rowerzystów

  Udogodnienia dla rowerzystów

  Tegoroczna jesieni obfituje w prace mające na celu ułatwienie rowerzystom poruszania się po Wrocławiu. Rowerzyści niedawno otrzymali do użytku przejazd rowerowy przez most Osobowicki. Za nami montaż stojaków rowerowych, z utęsknieniem czekamy też na zakończenie akcji obniżania krawężników w kilkudziesięciu punktach miasta.

 • Sukces Politechniki Wrocławskiej w TAIPEI

  Sukces Politechniki Wrocławskiej w TAIPEI

  Sukcesem zakończyła się dla Politechniki Wrocławskiej światowa wystawa wynalazcza International Invention Show and Technomart TAIPEI. Nasi naukowcy przywieźli z Tajwanu dwa brązowe medale oraz specjalne wyróżnienie, przyznawane przez WIIPA (World Invention Intellectual Property Associations).

 • Ikona kina niezależnego we Wrocławiu

  Ikona kina niezależnego we Wrocławiu

  Producentka Christine Vachon jest laureatką Indie Star Award i gościem 4. American Film Festival. American Film Festival przyznaje Indie Star Award od dwóch lat, w poprzednich edycjach nagrodzeni zostali znakomici reżyserzy Todd Solondz oraz Jerry Schatzberg.

 • Tańsze bilety do Multikina

  Tańsze bilety do Multikina

  Dzięki karcie bibliotecznej ze znaczkiem OK bilety do multikina na dwa wydarzenia będą sprzedawane jako ulgowe. Dodatkowo dzięki kuponowi rabatowemu będzie można nabyć tańszy bilet na film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

 • Studencka sportowa rozgrzewka podczas Tygodnia Ruchu

  Studencka sportowa rozgrzewka podczas Tygodnia Ruchu

  Rozpoczął się nowy rok akademicki, czyli czas nie tylko nauki i imprez, albo dla niektórych imprez i nauki, ale również aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. 4 października rusza Tydzień Ruchu.

 • 6. Avant Art Festival

  6. Avant Art Festival

  W dniach 4-13 października we Wrocławiu odbędzie się szósty Avant Art Festival, tym razem pod znakiem Rosji. W ramach wydarzenia odbędą się europejskie premiery najważniejszych teatrów rosyjskich, usłyszymy perełki rosyjskiej sceny muzycznej, będziemy mogli też zobaczyć przegląd filmów oraz wystawę.

 • Podaruj Dzieciom Książkę

  Podaruj Dzieciom Książkę

  Zaczytani to niezwykła akcja promująca czytanie i zaczarowująca dziecięcy świat za pomocą książek. Zbiórka książek organizowana jest również we Wrocławiu, wszystkie one trafią do potrzebujących placówek.

 • Dzień Chłopaka

  Dzień Chłopaka

  O święcie tym obchodzonym 30 września pamiętają zazwyczaj jedynie koleżanki z klasy ofiarowujące kolegom drobne upominki. Obchodzone głównie przez dzieci i młodzież nadal pozostaje w zasadzie jedyną datą, gdzie chłopcy i mężczyźni mają swoje święto.

 • William i Martha Searsowie w Mediatece

  William i Martha Searsowie w Mediatece

  9 października 2013 r., o godz. 17.30 odbędzie spotkanie z Williamem i Marthą Searsami propagatorami Rodzicielstwa Bliskości. Jest to niezwykłą okazja dla rodziców, dla których w wychowaniu dzieci najważniejsza jest więź.

 • Darmowe szczepienia przeciwko grypie dla seniorów

  Darmowe szczepienia przeciwko grypie dla seniorów

  W najbliższym czasie ma ruszyć akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla osób, które ukończyły 65 lat. Koszty pokrywa miasto. W ubiegłym roku zostało zaszczepionych w ten sposób 5 tysięcy osób.

 • Bezpłatne porady lekarzy specjalistów

  Bezpłatne porady lekarzy specjalistów

  28 i 29 września już po raz siódmy odbędą się Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. Tym razem pod hasłem „WIĘCEJ ZDROWIA, WIĘCEJ ŻYCIA”. Również i w tym roku na uczestników czeka mnóstwo prozdrowotnych atrakcji.

 • Scena Centrum Inicjatyw Artystycznych w październiku

  Scena Centrum Inicjatyw Artystycznych w październiku

  Jesień jest kobietą. Spektakle Centrum Inicjatyw Artystycznych w jesiennym październiku będą przede wszystkim o kobietach, ale nie tylko dla kobiet. Humor będzie przeplatał się z głęboką refleksją. Muzyka z chwilami ciszy i zadumy.

 • Festiwal Nauki na Politechnice Wrocławskiej

  Festiwal Nauki na Politechnice Wrocławskiej

  20 września, pod hasłem „Nauka obywatelem Europy” rozpoczyna się XVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Zaplanowano prawie 300 wykładów, pokazów oraz spotkań. Dla gości zostaną otwarte laboratoria, będzie można również zapoznać się z najnowszymi odkryciami naukowymi, które zmieniają naszą rzeczywistość.

 • 20 września jeździmy MPK bez biletów

  20 września jeździmy MPK bez biletów

  Jak co roku w ramach akcji „Dzień bez samochodu” będziemy mogli skorzystać z komunikacji miejskiej bez kasowania biletów. Dzień darmowych przejazdów podczas Tygodnia Zrównoważonego Transportu stał się we Wrocławiu już tradycją.

 • II Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

  II Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

  Trwają przygotowania do drugiej edycji Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. Po sukcesie ubiegłorocznej Akcji, Organizatorzy podjęli decyzję o jej kontynuacji i rozwinięciu o dodatkowe atrakcje.

 • "Tylko kochankowie przeżyją" otworzy 4. American Film Festival

  Przed nami czwarta edycja American Film Festival. W dniach 22-27 października 2013 we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty będziemy mogli zobaczyć najważniejsze amerykańskie filmy minionego roku. Festiwal otworzy najnowszy film Jima Jarmuscha Tylko kochankowie przeżyją.

 • Darmowe porady psychologiczno-psychiatryczne

  Darmowe porady psychologiczno-psychiatryczne

  W dniach 16-18 września we Wrocławiu, w Mediatece przy pl. Teatralnym 5, w godz. od 16:00 do 19:00 będzie można skorzystać z darmowych porad psychologów i psychiatrów. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Dni Solidarności z Osobami z Doświadczeniem Choroby Psychicznej.

 • I Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci

  I Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci

  Po raz pierwszy na mapie europejskich festiwali pojawi się Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci. Podczas czterech dni, najmłodsi będą mogli zobaczyć spektakle teatru formy, teatru lalek oraz przedstawienia muzyczne.

 • Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

  Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

  Wrocławska odsłona imprezy promującej ekologiczne przemieszczanie się zapowiada się bardzo ciekawie. Liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów swój kulminacyjny dzień będą miały 21 września. W ramach akcji nie zabraknie również Dnia Bez Samochodu (20 września).

 • Kładka Słodowa zamknięta

  Kładka Słodowa zamknięta

  Od dzisiaj, czyli 11 września, aż do końca października zostanie zamknięta kładka łącząca bulwar w ul. Drobnera z wyspą Słodową. Powodem tych zmian jest remont obiektu.

 • Marcin Świetlicki na ”wROCKfest.pl prezentuje”

  Marcin Świetlicki na ”wROCKfest.pl prezentuje”

  Laureat Nagrody Poetyckiej „Silesius”, wystąpi wraz z zespołem Świetliki na niepowtarzalnym koncercie w ramach cyklu „wROCKfest.pl prezentuje”. Poezję Marcina Świetlickiego będziemy mogli usłyszeć 12 grudnia we wnętrzach wrocławskiej Synagogi Pod Białym Bocianem.

 • brzUCHO – spektakl Teatru Lalek dla najmłodszych

  brzUCHO – spektakl Teatru Lalek dla najmłodszych

  Za nami premiera w Teatrze Lalek kolejnego już spektaklu skierowanego dla bardzo małych dzieci w wieku od 0,5 do 3 lat. To wyjątkowa propozycja specjalnie przygotowana dla Maluszków.

 • P.I.W.O. rozpoczyna tournee po Polsce

  P.I.W.O. rozpoczyna tournee po Polsce

  P.I.W.O. czyli Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy stworzony przez studentów z Politechniki Wrocławskiej rozpoczyna trasę po Polsce. Będzie uroczyście pokazany w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

 • Festiwal Krasnoludków 2013

  Festiwal Krasnoludków 2013

  13 i 14 września odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Krasnoludków. Oznacza to dobrą zabawę w klimacie krasnoludkowym, czyli paradę krasnali, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji. Organizatorzy zapraszają do Parku Staromiejskiego oraz na Rynek.

 • www/wstąp/wypożycz/wyluzuj

  www/wstąp/wypożycz/wyluzuj

  Do końca grudnia 2013 roku potrwa kampania skierowana do młodzieży promująca czytelnictwo. Akcja ma na celu pokazanie, że czytanie książek jest ważne i ciekawe, pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność i poszerza horyzonty.

 • Wrocław czyta Fredrę

  Wrocław czyta Fredrę

  W tym roku przypada 220. rocznica urodzin Aleksandra hrabiego Fredry. Dlatego w sobotę 7 września zostanie zorganizowana w całej Polsce akcja czytania fragmentów jego najsłynniejszych dzieł.

 • Język Maszyn we wrocławskich szkołach

  Język Maszyn we wrocławskich szkołach

  Pod tą wyjątkową nazwą kryje się nowy przedmiot wprowadzony pilotażowo do wybranych wrocławskich szkół. Dzieci podczas zajęć będą uczyć się podstaw programowania. Jeżeli pomysł sprawdzi się przedmiot zostanie wdrożony do wszystkich szkół.

 • Pokazy Lotnicze Szymanów

  Pokazy Lotnicze Szymanów

  W sobotę 31 sierpnia na lotnisku w Szymanowie odbędą się Pokazy Lotnicze. Organizatorzy zapraszają pasjonatów lotnictwa na liczne atrakcje, m.in.: akrobacje szybowcowe, przelot pary samolotów wielozadaniowych F-16 oraz koncerty. Lotnisko odwiedzi również najbardziej znana w Polsce grupa akrobacyjna „Żelazny”.

 • Zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej

  Zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej

  W związku z Międzynarodowym Festiwalem Wratislavia Cantans, który będzie się odbywał w dniach 6 - 12 września, zmianom ulegną trasy linii 6 i 7. Z kolei podczas planowanego remontu od 8 września zmienią się rozkłady linii A, N, 128, 246, 904 i 914.

 • Dni Seniora – Wrocław 2013

  Dni Seniora – Wrocław 2013

  „Dni Seniora” to obok Dnia Babci i Dziadka, najważniejsze święto w kalendarzu wrocławskich Seniorów. 14 września, już po raz piąty, Seniorzy przejmą panowanie we Wrocławiu. Przez kolejny tydzień będą mogli wziąć udział w licznych atrakcjach, przygotowanych dla nich w ramach obchodów „Dni Seniora”.

 • Wrzesień w Operze Wrocławskiej

  Wrzesień w Operze Wrocławskiej

  8 września odbędzie się pierwszy z cyklu koncertów Gwiazdy Nowojorskiej Metropolitan Opery na scenie Opery Wrocławskiej. Jako gość specjalny wystąpi Ewa Podleś. Koncertem będzie dyrygował Wojciech Michniewski.

 • Świeży chleb w Ogrodzie Botanicznym

  Świeży chleb w Ogrodzie Botanicznym

  Każdy z nas kocha zapach świeżego chleba. Któż nie pamięta, kiedy babcia odkrawała z wonnego bochna piętkę i smarowała ją świeżutkim masełkiem… Smakowanie kromki było rozkoszą przeszywającą na wskroś

 • Weekend na Wyspie

  Weekend na Wyspie

  Przed nami ostatnie wakacyjne weekendy, podczas których warto skorzystać ze specjalnych darmowych atrakcji zaplanowanych w naszym mieście. Jak co tydzień Wyspa przyciąga muzyką na żywo, kinem plenerowym i zdrową dawką ruchu.

 • Scena w Centrum Inicjatyw Artystycznych – wrzesień

  Scena w Centrum Inicjatyw Artystycznych – wrzesień

  Scena Centrum Inicjatyw Artystycznych będzie we wrześniu tętnić siłą i mocą kobiet. Organizatorzy zapraszają na spektakle oczywiście nie tylko dla panie. Przypominamy również o zmianie siedziby Centrum.

 • Rusza nowy jarmark na Nowym Targu

  Rusza nowy jarmark na Nowym Targu

  11 września rozpocznie swą działalność jarmark przy Nowym Targu. Będzie można na nim zaopatrzyć się między innymi w regionalne produkty, ekologiczne kosmetyki i ubrania.

 • Kult zagra 11 listopada podczas ”wROCK for Freedom”

  Kult zagra 11 listopada podczas ”wROCK for Freedom”

  Gwiazdą która zagra we Wrocławiu z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada będzie zespół KULT. „wROCK for Freedom” będzie drugim dniem Konfrontacji Rockowych wROCK 2013.

 • Książka w podróży

  Książka w podróży

  19 sierpnia to początek akcji „Książka w podróży” zainicjowanej przez PKP S.A. i Fundację Bookcrossing.pl. Na siedmiu polskich dworcach, w tym również wrocławskim, pojawią półki bookcrossingowe z książkami, które można zabrać w podróż lub poczytać na miejscu.

 • Nowy ambasador Europejskiej Stolicy Kultury

  Nowy ambasador Europejskiej Stolicy Kultury

  Jacek Weksler został pełnomocnikiem prezydenta Wrocławia do spraw ESK Wrocław 2016. Jego zadaniem będzie dbanie o europejski i ogólnopolski wymiar projektu. Jacek Weksler ma wkrótce uruchomić Biuro ESK w Warszawie.

 • 22 Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny DRUM FEST

  22 Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny DRUM FEST

  22 września rozpoczyna się święto muzyczne z udziałem wielu wybitnych artystów z całego świata, którzy zaprezentują się podczas koncertów oraz warsztatów instrumentalnych. Wydarzenia w ramach festiwalu odbędą się w salach koncertowych Opola, Wrocławia, Gliwic, Chorzowa, Katowic oraz, po raz pierwszy, również Krakowa.

  • Zatrzymany został podejrzany o kradzieże na wrocławskich uczelniach

   Zatrzymany został podejrzany o kradzieże na wrocławskich uczelniach

   Jak podaje policja sprawca około 20 kradzieży na wrocławskich uczelniach został zatrzymany. Do incydentów dochodziło w maju i w czerwcu 2013 roku. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

  • Spadające gwiazdy

   Podczas dzisiejszej nocy (z poniedziałku na wtorek, 12 na 13 sierpnia) będziemy mieli okazję zobaczyć niezwykłe zjawisko na nocnym niebie - spadające gwiazdy, czyli rój meteorytów zwany Perseidami. W ciągu jednej godziny może pojawić się ich aż kilkadziesiąt.

  • Weekend na Wyspie

   Weekend na Wyspie

   Chcesz się dowiedzieć czym jest ultimate frisbee, albo masz ochotę rozegrać mecz siatkówki plażowej? W najbliższy weekend na Wyspie Piaskowej czeka moc atrakcji nie tylko sportowych.

  • Rekordowe upały?

   Rekordowe upały?

   W dniu dzisiejszym (środa, 7 sierpnia) możliwe, że odnotujemy we Wrocławiu rekord ciepła. Dotychczas zanotowana najwyższa temperatura to 37,4 stopni Celsjusza, która padła 1 sierpnia 1994 roku.

  • Metropolitan Opera w Kinie Nowe Horyzonty

   Metropolitan Opera w Kinie Nowe Horyzonty

   Właśnie rozpoczyna się sprzedaż biletów i karnetów na kolejny cykl transmisji (sezon 2013/2014) z Metropolitan Opera w Kinie Nowe Horyzonty. W repertuarze dziesięć przedstawień spośród których cztery to zupełnie nowe realizacje. Przedstawienia

  • Remonty w sierpniu

   Remonty w sierpniu

   Okres wakacyjny jest bardzo intensywnie wykorzystywany do przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych i modernizacyjnych na terenie miasta. Przed nami sierpniowe dni, podczas których ruch na drogach będzie utrudniony w liczny punktach Wrocławia.

  • Rynek częściowo otwarty dla rowerzystów

   Rynek częściowo otwarty dla rowerzystów

   Dotychczas Rynek był strefą do poruszania się wyłącznie dla pieszych. Od 1 sierpnia obowiązują nowe przepisy zgodnie z którymi w godzinach porannych, pomiędzy 5:00 a 9:00, przez Rynek będą mogli przejeżdżać również rowerzyści.

  • Koniec znaczka dopłaty kolejowego

   Koniec znaczka dopłaty kolejowego

   Od dzisiaj, czyli 1 sierpnia 2013, nie będziemy już mogli nabyć tzw. "znaczka kolejowego" za 16 zł. Był on zintegrowanym biletem na pociąg i komunikację miejską. Jeszcze tylko do końca wakacji będzie można wykorzystać wcześniej zakupione znaczki.

  • Skradziono nagrodzony motocykl

   Skradziono nagrodzony motocykl

   Innowacyjny motocykl stworzony przez studentów Politechniki Wrocławskiej wygrał prestiżowe zawody w Barcelonie. Niestety zaraz po wręczeniu nagród został skradziony.

  • Więcej płatnych miejsc parkingowych

   Więcej płatnych miejsc parkingowych

   Od 1 sierpnia pojawi się więcej płatnych miejsc parkingowych w miejscach dotychczas nie objętych opłatami. Dotyczy to wybranych odcinków wybrzeża Wyspiańskiego, Mazowieckiej, wybrzeża Słowackiego, Łukasiewicza, Smoluchowskiego, Norwida oraz pl. Solidarności.

  • Zwycięzcy T-Mobile Nowe Horyzonty

   Zwycięzcy T-Mobile Nowe Horyzonty

   Za nami 13 międzynarodowy festiwal filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. Grand Prix zostało przyznane filmowi Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków (Nebesnye zheny lugovykh mari, Rosja 2012) w reżyserii Alexeya Fedorchenki.

  • Bezpieczny wypoczynek nad wodą

   Bezpieczny wypoczynek nad wodą

   Wysokie temperatury powodują, że często szukamy ochłody nad wodą. Pamiętajmy w związku z tym o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

  • Pan Tadeusz z muzyką na żywo

   Pan Tadeusz z muzyką na żywo

   Na dzisiejszy wieczór (25 lipca, godzina 22) zaplanowany został pokaz specjalny filmu Pan Tadeusz z 1928 roku z muzyką na żywo w wykonaniu orkiestry pod dyrekcją kompozytora Tadeusza Woźniaka.

  • Konkurs fotograficzny "Rower – Miejski – Styl Życia"

   Konkurs fotograficzny

   Wrocławski Rower Miejski na stałe zagościł w pejzaż Wrocławia. Najlepsze zdjęcia pokazujące WRM mogą wziąć udział w konkursie "Rower – Miejski – Styl Życia". Prace nalezy przesyłać do 25.07, 25.08 i 25.09. 2013r.

  • Kolorowe formowanie w MBP

   Kolorowe formowanie w MBP

   25 i 26 lipca w 46 Fili Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu odbędą się warsztaty rodzinne zatytułowane „Kolorowe formowanie”. Dzieci w towarzystwie opiekunów będą mogły poznać tajniki odlewów gipsowych.

  • T-Mobile Nowe Horyzonty koncertowo

   T-Mobile Nowe Horyzonty koncertowo

   22 lipca 2013, godz. 22.00 podczas T-Mobile Nowe Horyzonty zagra Mike Patton i jego zespołu Tomahawk. Przed uczestnikami festiwalu również występ gwiazdy muzyki węgierskiej Tibora Szemző (21.07, godz. 19.00).

  • Pocztówka z wakacji

   Pocztówka z wakacji

   Wrocławska Mediateka organizuje zabawę i jednocześnie konkurs dla dzieci. Zadanie jest bardzo proste i przyjemne, wystarczy z wakacyjnych wycieczek małych i dużych przesłać zdjęcie i opis najciekawszych miejsc. Po wakacjach powstanie z nich specjalny fotoalbum.

  • Mistrzostwa Świata Juniorów w squasha

   Mistrzostwa Świata Juniorów w squasha

   Przed nami wyjątkowa impreza na skalę kraju dla miłośników squash. Mistrzostwa Świata Juniorów 2013 odbędzie się we Wrocławiu w dniach 16.07 - 27.07. Rywalizować będą zawodnicy mający 19 lat i mniej w singlu chłopców i dziewcząt. Dodatkowo będzie rozegrany turniej drużynowym kobiet.

  • Konkurs na recenzję filmową

   Konkurs na recenzję filmową

   Katedra Kulturoznawstwa Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Kino Nowe Horyzonty organizują konkurs na recenzję filmową. Pisać można o filmach fabularnych lub dokumentalnych powstałych po 2000 roku. Najlepsze teksty zostaną opublikowane i nagrodzone. Prace można nadsyłać do 31 sierpnia 2013.

  • Możliwość odebrania EKUZ w sobotę

   Możliwość odebrania EKUZ w sobotę

   W najbliższą sobotę 13 lipca odbędzie się Dzień Otwarty w DOW NFZ, czyli jedyna okazja, aby w sobotę założyć konto ZIP i odebrać kartę EKUZ. Jest to szansa zwłaszcza dla osób pracujących, które ze względu na godziny otwarcia mają problem z odbiorem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

  • Seniorzy w sztuce "Szukając Leara: Verdi"

   Seniorzy w sztuce

   20 lipca odbędzie się premiera "Szukając Leara: Verdi" spektaklu z udziałem mieszkańców domów opieki społecznej podległych Miejskiemu Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu.

  • Wyspa Słodowa na weekend

   Wyspa Słodowa na weekend

   Wyspa Słodowa zwłaszcza latem tętni życiem. W najbliższy weekend wśród atrakcji m.in. wrocławski sound system Jah Chwasta Jaraj (12.07.2013, piątek, 18.30) oraz film Moulin Rouge (13.07.2013, sobota, 21.00) w ramach kina plenerowego.

  • Centrum Inicjatyw Artystycznych w sierpniu

   Centrum Inicjatyw Artystycznych w sierpniu

   Centrum Inicjatyw Artystycznych zaplanowało wiele ciekawych wydarzeń na sierpień. Może to być interesująca oferta dla osób spędzających wakacje w mieście. Przypominamy też o zmianie siedziby CIA.

  • Do 15 lipca należy złożyć deklaracje śmieciowe

   Do 15 lipca należy złożyć deklaracje śmieciowe

   Członkowie spółdzielni mieszkaniowych pierwotnie nie musieli składać indywidualnych deklaracji śmieciowych, a jedynie zaznaczali jedną z dwóch opcji na piśmie dostarczanym do spółdzielni. Jednak w związku ze zmianą stanowiska Gminy Wocław w tej sprawie, każdy mieszkaniec, w tym również mieszkańcy bloków, będą musieli do 15 lipca złożyć indywidualną deklarację śmieciową.

  • Malutki wielbłąd we wrocławskim zoo

   Malutki wielbłąd we wrocławskim zoo

   Wielka radość we wrocławskim zoo. Po 17 latach w końcu przyszedł na świat wielbłąd jednogarbny. Wszyscy są zachwyceni maluchem, zwłaszcza troskliwa mama Aisha, no i oczywiście zwiedzające dzieci.

  • Remont tunelu na placu Dominikańskim jednak od 13 lipca

   Remont tunelu na placu Dominikańskim jednak od 13 lipca

   Pierwotnym terminem rozpoczęcia prac remontowych tunelu południowego na placu Dominikańskim był weekend 6-7 lipca 2013. Ze względu na inne działania termin ten został przesunięty na 13 lipca. Prace mają potrwać do 30 września.

  • Wyspa Gier

   Wyspa Gier

   Od najbliższej niedzieli (7 lipca) rozpoczyna się cykl ośmiu spotkań z grami planszowymi na Wyspie Słodowej. Po sukcesie Festiwalu Gier Planszowych organizatorzy postanowili stworzyć cykliczne wydarzenie, które będzie się odbywać podczas kolejnych wakacyjnych niedziel.

  • Bezpieczne wakacje

   Bezpieczne wakacje

   Dolnośląska Policja rozpoczyna działania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Policjanci będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem podczas wakacyjnego wypoczynku. Priorytetowe jest zwłaszcza dobro najmłodszych.

  • Miesiąc Spotkań Autorskich

   Miesiąc Spotkań Autorskich

   Dziś (czwartek, 4 lipca) rozpoczyna się w Mediatece Miesiąc Spotkań Autorskich. We Wrocławiu zagoszczą pisarze z Polski, Czech,  Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Luksemburga. Ostatnie z cyklu spotkanie odbędzie się 3 sierpnia.

  • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

   Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

   Część z nas planuje podczas tych wakacji wyjazdy zagraniczne. Z pewnością wypoczynek będzie beztroski i radosny, jednak na wszelki wypadek warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotne (EKUZ). Wyrobienie jej jest bezpłatne.

  • Przed maturzystami czas ważnych wyborów

   Przed maturzystami czas ważnych wyborów

   Maturzyści znają już wyniki egzaminów dojrzałości. Przed nimi bardzo ważne życiowe decyzje. W rozpoczętej rejestracji w systemach rekrutacyjnych uczelni wyższych trwa rywalizacja o miejsca na najbardziej obleganych kierunkach Uczelnie z kolei zabiegają o najzdolniejszych abiturientów.

  • Letnie rozkłady jazdy MPK

   Letnie rozkłady jazdy MPK

   Przypominamy, że od soboty 29 czerwca obowiązują wakacyjne rozkłady jazdy wrocławskich autobusów i tramwajów. Zmiany w kursowaniu miejskiej komunikacji zbiorowej potrwają tradycyjnie do 30 sierpnia.

  • Laureat Złotej Palmy w Cannes otworzy 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

   Laureat Złotej Palmy w Cannes otworzy 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

   13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty odbędzie się we Wrocławiu w dniach 18-28 lipca. Do obejrzenia 352 filmów, w tym 196 pełnometrażowych. Aż 143 filmów będzie miało swoją polską premierę.

  • Nowe Brzmienie HEY

   Nowe Brzmienie HEY

   Jeden z najważniejszych zespołów polskiej muzyki rockowej HEY oraz nowe i zaskakujące aranżacje przygotowane przez młode dolnośląskie zespoły. Koncert grupy HEY oraz ich największe przeboje w wykonaniu laureatów Muzycznej Bitwy Radia Wrocław już 7 września na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Znakomite kompozycje, poruszające i szczere teksty oraz niepowtarzaln

  • Weekend z onkologią w Galerii Dominikańskiej

   Weekend z onkologią w Galerii Dominikańskiej

   Bezpłatne konsultacje z lekarzami, konkursy prozdrowotne i wystawa zdjęć Amazonek – to wszystko czeka osoby odwiedzające w najbliższy weekend (28-30.06.2013 r. ) Galerię Dominikańską we Wrocławiu. Akcja poświęcona edukacji onkologicznej, organizowana pod nazwą Woman`s Days, stanowi część ogólnopolskiej kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”. Gościem specjalnym będzie Krystyna Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.

  • W jaki sposób segregować odpady?

   W jaki sposób segregować odpady?

   Przed nami duże zmiany w sposobie pozbywania się nieczystości z naszych domów i mieszkań. Dla niektórych wiąże się to ze znaczną podwyżką opłat z tym związanych. Wszyscy Ci którzy zadeklarowali segregowanie odpadów muszą się odpowiednio do tego przygotować. Zmiany mają nastąpić z dniem 1 lipca 2013r.

  • Kwiaty dla Fiata

   Kwiaty dla Fiata

   22 czerwca odbędzie się festiwal z okazji jubileuszu bicia rekordu średniej prędkości jazdy Polskim Fiatem 125. Tym razem będzie obchodzona okrągła czterdziesta rocznica. Z tej okazji studenci politechniki Wrocławskiej zaprezentują własne projekty nowoczesnych pojazdów.

  • Bauman i Bałka we Wrocławiu

   Bauman i Bałka we Wrocławiu

   23 czerwca 2013 roku (niedziela) o godz. 16.00 będzie miała miejsce promocja oraz spotkanie z autorami książki Bauman / Bałka. Organizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury oraz Miasto Wrocław. Spotkanie z autorami odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty (sala nr 3).

  • Przed nami upały

   Przed nami upały

   Podczas najbliższych dni temperatury we Wrocławiu mają sięgnąć nawet 36 °C. Upały są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, chorych i małych dzieci. Wszyscy powinni pamiętać o spożywaniu dużej ilości wody i ochronie przed promieniami słonecznymi. Pamiętajmy też o zwierzętach.

  • Puchar Młodych Nóg Wrocławia

   Puchar Młodych Nóg Wrocławia

   Zbliża się trzynasta odsłona Pucharu Młodych Nóg Wrocławia. Zgłoszenia drużyn można wysyłać do 24 czerwca. Rozgrywki odbędą się na brochowskim orliku w sobotę 29 czerwca w godzinach od 15.00 do 21.00.

  • Oczekiwanie na połączenie z 997

   Oczekiwanie na połączenie z 997

   Próbując się połączyć z numerem alarmowym policji niestety musimy czasami dłuższą chwilę poczekać. W przypadku sytuacji naprawdę pilnych, gdzie każda sekunda jest ważna, jest to bardzo duży problem. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu stara się to wyjaśnić w oficjalnym oświadczeniu.

  • Rusza remont Purkyniego

   Rusza remont Purkyniego

   W sobotę 15 czerwca rozpocznie się remont ulicy Jana Ewangelisty Purkyniego. Wiąże się to z wyłączeniem odcinka od ul. Bernardyńskiej do ul. Wyszyńskiego (Muzeum Narodowego).

  • Konsultacje Budżetu Obywatelskiego

   Konsultacje Budżetu Obywatelskiego

   Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do WBO2013. Jest to pilotażowy program, w którym sami mieszkańcy zdecydują na jakie projekty rozdysponować pulę 2 mln zł. Propozycje dotyczą między innymi zagospodarowania zieleni, małej architektury i rekreacji. Głosy można oddawać do 17 czerwca. Żeby zagłosować na wybrane przez siebie projekty wystarczy skorzystać z formularza znajdującego się w Internecie lub wybrać się do punktu konsultacyjnego.

  • Miasto Dzieci poszukuje wolontariuszy

   Miasto Dzieci poszukuje wolontariuszy

   „Topacz Miasto Dzieci” to projekt dydaktyczno-wychowawczy, wprowadzający dzieci w skomplikowany świat dorosłych. Na terenie kompleksu zamkowo-parkowego Topacz będą się znajdować tymczasowe urzędy, bank, szpital, sklep, warsztat samochodowy, zakłady usługowe, restauracje i teatr. Dzięki nim dzieci będą mogły poznać jak zarządzać pieniędzmi i jak wygląda praca w różnych zawodach.

  • Pociągiem z biletem MPK

   Pociągiem z biletem MPK

   Przypominamy że od 1 czerwca, posiadając ważny bilet MPK, można również podróżować pociągami osobowymi pomiędzy wszystkimi stacjami na terenie Wrocławia. Zmiana ta ma ułatwić dojazdy np. do pracy, jak również wzbogacić możliwości przemieszczania się po Wrocławiu w czasie wolnym.

  • Zgłoś swój mały projekt kulturalny

   Zgłoś swój mały projekt kulturalny

   W projekcie Dom Kultury + zwykli mieszkańcy Wrocławia mogą zrealizować swoje pomysły na wydarzenia kulturalne. Biuro Festiwalowe Impart 2016 ma do rozdysponowania 22 tys. złotych. Pomysły można zgłaszać do 10 czerwca.

  • Europa na widelcu 2013

   Europa na widelcu 2013

   Przed nami piąta edycja festiwalu „Europa na widelcu”. W dniach 6–9 czerwca 2013 na wrocławskim Rynku będą królować najlepsze smaki Europy. Wydarzeniu patronują Robert Makłowicz i Piotr Bikont.

  • Social Art – kino społecznie zaangażowane

   Social Art – kino społecznie zaangażowane

   W dniach 7 - 9 czerwca 2013 w kinie Helios Nowe Horyzonty odbędzie się Social Art, czyli wydarzenie społeczno – kulturalne, podczas którego za pomocą filmu, reklamy będą podejmowane trudne kwestie społeczne. Wstęp wolny.

  • Dowody miłości do odebrania

   Dowody miłości do odebrania

   Kłódki, które zostały usunięte z mostu Tumskiego, są do odebrania w magazynie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Niestety dowody miłości poprzyczepiane do elementów mostu zaczęły stanowić zagrożenie dla przechodniów, stąd też akcja demontażu.

  • Dzień Przedszkolaka na Stadionie Wrocław

   Dzień Przedszkolaka na Stadionie Wrocław

   Przed nami wielkie święto wrocławskich przedszkolaków. W tym roku impreza odbędzie się 8 czerwca na Stadionie Wrocław. Atrakcje dla całych rodzin będą przygotowane zarówno na murawie jak i esplanadzie stadionu.

  • Dzień Dziecka

   Dzień Dziecka

   Pogoda we Wrocławiu niestety nie sprzyja świętowaniu – pikniki i imprezy plenerowe zostały odwołane. Pomimo to, w tym wyjątkowym dniu przyłączamy się do ciepłych, słonecznych życzeń dla najmłodszych i przypominamy historię tego święta.

  • Telefon Bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych

   Telefon Bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych

   Od 1 czerwca turyści zagraniczni będą mogli korzystać z Telefonu Bezpieczeństwa zintegrowanego z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Linia będzie czynna w godzinach 8.00-18.00, a w okresie od 1 czerwca do 30 września w godzinach 08:00-22:00. Językami w jakich będą udzielane potrzebne informacje będą: angielski, niemiecki i rosyjski.

  • Poluzjanci – koncert akustyczny

   Poluzjanci – koncert akustyczny

   Koncertują rzadko. Nie mówi się o nich w telewizji. Nie pisze się o nich w prasie. A mimo to zespół ma status kultowego, a ich płyty rozchodzą się szybko. Poluzjanci to prawdziwy fenomen na polskim rynku muzycznym. W Sali Koncertowej Radia Wrocław odbędzie się wyjątkowe, akustyczne spotkanie z zespołem już 2 czerwca o godz. 19.00.

  • Prawa fizyki i siatkówka

   Prawa fizyki i siatkówka

   Co ma nauka wspólnego z siatkówką? Jakie prawa fizyki działają na siatkarza, a jakie na piłkę? Między innymi o tym opowiedzą 27 maja podczas specjalnego wykładu Zbigniew Bartman, siatkarz reprezentacji Polski, oraz dr inż. Adam Sieradzki z Politechniki Wrocławskiej.

  • Imprezy plenerowe dla rodzin

   Imprezy plenerowe dla rodzin

   W najbliższą niedzielę (26 maja) odbędzie się Piknik z okazji Dnia Matki i jednocześnie uroczyste otwarcie Miesiąca Rodziny, czyli inicjatywy promującej spędzanie wolnego czasu w plenerze. Wstęp wolny.

  • Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży

   Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży

   W dniach 23-26 maja 2013 odbędą się 4. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY. Podczas imprezy zostanie uroczyście wręczona nagroda Dobre Strony ufundowana przez Prezydenta Wrocławia. Targi będą się odbywać na placu Solnym.

  • Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!

   Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!

   Startuje 6. edycja konkursu na najlepszy film oddających oryginalny charakter i klimat Wrocławia. Do wygrania cenne nagrody, a także możliwość rozwoju zawodowego i uznanie profesjonalnego jury.

  • Akcja znakowania rowerów

   Akcja znakowania rowerów

   Sezon rowerowy w pełni. Niestety nadal dość często dochodzi do kradzieży rowerów we Wrocławiu. Dlatego warto w najbliższy piątek (17 maja 2013 roku) wybrać się na ulicę Trzemeską12 przy Komisariacie Policji Wrocław Stare Miasto, aby oznakować swój jednoślad, a tym samym zmniejszyć ryzyko jego kradzieży.

  • Będzie jednak remont ul. M. Skłodowskiej-Curie

   Będzie jednak remont ul. M. Skłodowskiej-Curie

   Zgodnie z planami w 2014 roku będziemy mogli przejechać zupełnie nową ulicą Marii Skłodowskiej-Curie. Dotychczasowy stan drogi, z nieudolnymi próbami załatania najgorszych elementów, zmusił do podjęcia decyzji o całkowitej przebudowie.

  • 4. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

   4. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

   W dniu dzisiejszym (10 maja, piątek) rozpoczyna się czwarta edycja Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. Będziemy mieli okazję zobaczyć wyjątkowe produkcje, takie jak Kraul, Szukając Hortense czy Kot w Paryżu.

  • Politechnika Wrocławska w ogólnopolskich rankingach

   Politechnika Wrocławska w ogólnopolskich rankingach

   W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, Politechnika Wrocławska może się pochwalić wynikami, jakie osiągnęła w rankingach uczelni wyższych. Jest szóstą uczelnią w Polsce, trzecią wśród uczelni technicznych i najlepszą w kategorii innowacyjność. To nie wszystkie wyróżnienia, jakie otrzymała.

  • Ile zapłacimy za wywóz odpadów od 1 lipca?

   Ile zapłacimy za wywóz odpadów od 1 lipca?

   1 lipca 2013 r. zmieniają się stawki opłat za wywóz odpadów. Niestety porównując je z obecnymi rachunkami i tak dla wielu rodzin bardzo wysokimi, od lipca będzie jeszcze gorzej. Jedynym plusem tych zmian będzie miejmy nadzieję skuteczne zmotywowanie do segregowania śmieci.

  • Noc Muzeów w Radiu Wrocław

   Noc Muzeów w Radiu Wrocław

   Interaktywna ekspozycja o ponad 100- letniej historii techniki radiowej, wycieczki z ulubionymi dziennikarzami po siedzibie Radia Wrocław i Radia RAM oraz niepowtarzalna okazja do wysłuchania perełek dźwiękowych z radiowego archiwum. To wszystko już18 maja (sobota) od godziny 19.00 do 24.00.

  • Roboty z Wrocławia w światowej czołówce

   Roboty z Wrocławia w światowej czołówce

   Koło naukowe Robotyków KoNaR z Politechniki Wrocławskiej w dniach 19-21 kwietnia wzięło udział w największych na świecie (zgodnie z Księgą Rekordów Guinnessa) zawodach robotycznych- RoboGames 2013. Zawody rozgrywały się w San Francisco.

  • Wielka Wrocławska Majówka 2013

   Wielka Wrocławska Majówka 2013

   2 i 3 maja Wyspa Słodowa znów stanie się centrum imprezowym Wrocławia. Majówkowe koncerty stały się już tradycją, przyciągając coraz większą rzeszę fanów. W tym roku będziemy mogli usłyszeć między innymi takie gwiazdy rodzimej sceny jak: Coma, Kult, Luxtorpeda czy Maria Peszek.

  • Wiosenny sprawdzian kondycji BiegamBoLubię

   Wiosenny sprawdzian kondycji BiegamBoLubię

   Już w sobotę, 27 kwietnia zapraszamy na sprawdzian BiegamBoLubię na 1000m. Wystarczy przyjść na jeden ze stadionów BbL!

  • Drzewko za makulaturę

   Drzewko za makulaturę

   W najbliższą sobotę 27 kwietnia w zamian za pozbycie się makulatury dostaniesz sadzonkę drzewka. To kolejna odsłona bardzo popularnej ekologicznej akcji "Drzewko za makulaturę" organizowanej przez Gazetę Wrocławską.

  • Konkurs "Wrocławski Indeks"

   Konkurs

   Już po raz siódmy wrocławskie uczelnie organizują konkurs dla maturzystów. Do wygrania darmowe indeksy 14 wrocławskich uczelni, stypendia, czesne, podręczniki oraz inne nagrody dodatkowe.

  • Narcotango we Wrocławiu - jedyny koncert w Polsce

   Narcotango we Wrocławiu - jedyny koncert w Polsce

   Pasja i erotyka, tradycyjne tango i elektronika. Pulsujące dźwięki z ulic Buenos Aires. Carlos Libedinsky & Narcotango. Wyjątkowy projekt muzyczny ponownie we Wrocławiu już 19 maja o 19.00 w Sali Koncertowej przy Karkonoskiej.

  • Opłatomaty we wrocławskich urzędach

   Opłatomaty we wrocławskich urzędach

   W czynności, chyba dla większości niezbyt przyjemnej, wrocławskie urzędy postanowiły wprowadzić kolejne udogodnienia. 24 kwietnia 2013 r. w Centrach Obsługi Mieszkańca zostaną uruchomione opłatomaty. Dokonywanie opłat za ich pomocą będzie możliwe bez prowizji, ani innych dodatkowych opłat.

  • Mike Patton z zespołem Tomahawk zagra we Wrocławiu

   Mike Patton z zespołem Tomahawk zagra we Wrocławiu

   Jako muzyczna gwiazda 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty wystąpi Mike Patton z zespołem Tomahawk. Formacja wystąpi 22 lipca we Wrocławiu w Klubie Festiwalowym w Muzeum Miejskim w Arsenale. Będzie to jedyny koncert Tomahawk w Polsce.

  • Dni Otwarte w Krzywym Kominie

   Dni Otwarte w Krzywym Kominie

   Wkrótce otwarcie kolejnego ciekawego miejsca we Wrocławiu. W dniach 19 i 20 kwietnia 2013 odbędą się Dni Otwarte inaugurujące początek działalności Krzywego Komina, czyli nowego Centrum Rozwoju Zawodowego.

  • Koncert Steve’a Vaia

   Koncert Steve’a Vaia

   Jest jedną ze współczesnych ikon rocka i inspiracją dla wielu, nie tylko rockowych, gwiazd muzyki. Od kilku lat, poszukując nowych form wyrazu, koncertuje z orkiestrami symfonicznymi i w takiej aranżacji muzykę Steve’a Vaia usłyszymy 12 czerwca podczas jego koncertu we wrocławskiej Hali Stulecia.

  • Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki

   Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki

   23 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu organizuje konkurs w ramach akcji „Nie niszcz, daj innym poczytać”.

  • Budowanie wspólnot z Twoich najśmielszych snów

   Budowanie wspólnot z Twoich najśmielszych snów

   Międzynarodowa konferencja Open Space Technology pt. “Budowanie wspólnot z Twoich najśmielszych snów” odbędzie się w dniach 10-12.05.2013. Będziemy gościć we Wrocławiu uczestników z Polski, Danii, Niemczech, Turcji i Holandii.

  • Targi Pracy

   Targi Pracy

   Kolejna edycja Targów Pracy, organizowana przez Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP Wrocław, odbędzie się 26 kwietnia 2013r. w godz. 9.00–14.00. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń spośród imprez na lokalnym rynku pracy.

  • Mapa pozycji pojazdów MPK

   Mapa pozycji pojazdów MPK

   Została uruchomiona aplikacja dzięki, której będziemy mogli podejrzeć, gdzie aktualnie znajdują się wybrane przez nas pojazdy komunikacji miejskiej. Możliwość sprawdzenia, gdzie w danej chwili znajduje się dany autobus lub tramwaj ma ułatwić życie pasażerom.

  • Dni Budowlańca na Politechnice Wrocławskiej

   Dni Budowlańca na Politechnice Wrocławskiej

   W dniach 17-19 kwietnia odbędą się na Politechnice Wrocławskiej Dni Budowlańca, których główną atrakcją będzie Studencki Konkurs Mostów Stalowych rozgrywany na dziedzińcu budynku C13.

  • Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu

   Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu

   Miłośnicy podróży będą mieli okazję odwiedzić Międzynarodowe Targi Turystyczne, które odbędą się w dniach 5-7 kwietnia w Hali Stulecia. Gościem specjalnym będzie Beata Pawlikowska.

  • FreeDance na otwarcie Festiwalu Żywe Kultury Ruchu Cyrkulacje

   FreeDance na otwarcie Festiwalu Żywe Kultury Ruchu Cyrkulacje

   9 kwietnia (wtorek) odbędzie się energetyczne otwarcie Festiwalu Żywe Kultury Ruchu Cyrkulacje czyli kolejne Freedance – Pure Party w pierwotnym rytmie bębnów na żywo bez alkoholu i dymu z wrocławską grupą FOLIBA.

  • W świąteczny weekend przestawiamy zegarki

   W świąteczny weekend przestawiamy zegarki

   Za oknem zimowa aura, przed nami teoretycznie wiosenne święta, a czas zmieniamy na letni. Przypominamy, że w najbliższą niedzielę śpimy o godzinę krócej.

  • Komunikacja miejska na Wielkanoc

   Komunikacja miejska na Wielkanoc

   Podczas Świąt Wielkanocnych nastąpią zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej we Wrocławiu. Część z linii zostanie zawieszona, a pozostałe będą kursować według specjalnych świątecznych rozkładów.

  • Magda Umer we Wrocławiu

   Magda Umer we Wrocławiu

   Jeden z najbardziej emocjonalnych i przejmujących głosów polskiej piosenki zagości we Wrocławiu. 16 kwietnia 2013 o godz. 19.30 w Sali Koncertowej Radia Wrocław odbędzie się koncert promujący nową płytę Magdy Umer pt. „Wciąż się na coś czeka”.

  • Dzień Otwarty Radia

   W sobotę 23 marca Radio Wrocław i Radio RAM tym razem postanowią się zobaczyć ze swoimi słuchaczami. Od godziny 12.00 do 20.00 potrwa specjalna audycja na żywo. Jest to niezwykła okazja, aby zobaczyć pracę radia od kuchni.

  • Kolejny sezon BiegamBoLubię!

   Kolejny sezon BiegamBoLubię!

   23 marca rusza czwarta edycja stadionowej akcji BiegamBoLubię. W 2010 roku zaczynaliśmy w czterech miastach. Ubiegły sezon – w blisko 30 miejscowościach. Rok 2012 zakończyliśmy z 42 miejscami na mapie BbL. W tym roku ruszy z nami ponad 50!

  • 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

   13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

   22 marca rusza sprzedaż karnetów na największe wydarzenie filmowe w Polsce. 13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty odbędzie się w dniach 18-28 lipca 2013. Organizatorzy ujawniają szczegóły tegorocznej edycji.

  • Ekojarmark na Szewskiej

   Ekojarmark na Szewskiej

   Wiosenna edycja Ekojarmarku odbędzie się w dniach 20-29 marca w godzinach 10-18. Nie zabraknie wyjątkowego rękodzieła, dobrego lokalnego jedzenie oraz licznych imprez towarzyszących. Jest to wyjątkowe wydarzenie na skalę kraju.

  • Przywitaj wiosnę na Wyspie Słodowej

   Przywitaj wiosnę na Wyspie Słodowej

   Nowy sezon na Wyspie Słodowej czas zacząć! Wśród atrakcji: koncerty, warsztaty, wspólne grillowanie, granie na bębnach i topienie marzanny, to wszystko już 21 marca. Wstęp wolny.

  • Stacja Kino na Dworcu Głównym

   Stacja Kino na Dworcu Głównym

   17 września dworzec kolejowy Wrocław Główny zamieni się na chwilę w Kino Dworcowe. W repertuarze filmy z udziałem Zbyszka Cybulskiego. Wstęp bezpłatny, konieczna wcześniejsza rejestracja.

  • Fizyka nie taka straszna

   Fizyka nie taka straszna

   Dzisiaj (13 marca) rozpoczyna się kolejny Cykl Wykładów Popularyzujących Fizykę. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Fizyki Politechniki Wrocławskiej i Polskie Towarzystwo Fizyczne.

  • Arms and Sleepers we Wrocławiu

   Arms and Sleepers we Wrocławiu

   Amerykański duet Arms and Sleepers zagra w klubie Puzzle. To zupełnie nowa odsłona na koncertowej mapie Wrocławia. Artyści poruszają się na pograniczu muzyki trip-hop, ambient i post-rocka.

  • Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury na mecie

   Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury na mecie

   Za nami pięć biegów z cyklu Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury. Sobotnie zawody były dla biegaczy niecodziennym wyzwaniem, bo tym razem na trasie czekało na nich … błoto. Bieg był wyjątkowy także ze względu na niespodziankę dla każdej biegaczki.

  • Bezpłatne konwersacje językowe w Mediatece

   Bezpłatne konwersacje językowe w Mediatece

   Language Cafe, to doskonała okazja do doskonalenia języków obcych. Cotygodniowe spotkania odbywają się w małych grupach, a tematy zachęcają do przełamywania barier w komunikowaniu się.

  • Festiwal Żywe Kultury Ruchu Cyrkulacje 2013

   Festiwal Żywe Kultury Ruchu Cyrkulacje 2013

   W dniach 9-14.04 odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Żywe Kultury Ruchu Cyrkulacje. Przed nami: 112 godzin tańca, 5 ścieżek twórczych, 16 otwartych zajęć z techniki i improwizacji oraz 5 Jamów (z muzyką na żywo, jam w ciszy, blind jam,open jam).

  • Reprezentacja z Wrocławia na targach CEBIT

   Reprezentacja z Wrocławia na targach CEBIT

   Od wczoraj (wtorek 5 marca) trwają targi CeBIT 2013 w niemieckim Hannoverze. Jest to jedno z największych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego na świecie. Biorą w nich udział aż trzy zespoły z Politechniki Wrocławskiej.

  • Rodzic też może iść do kina

   Rodzic też może iść do kina

   Posiadanie dziecka nie musi wyłączać rodziców z takiej aktywności jak kino. I wcale nie trzeba angażować zastępu babć i niań żeby móc obejrzeć film i spotkać się ze znajomymi. W Kinie Helios Nowe Horyzonty już niebawem startują kulturalne wtorki dla rodziców.

  • Wiosna we Wrocławiu

   Wiosna we Wrocławiu

   W końcu mogliśmy się nacieszyć porządną dawką słońca. Brak opadów, bezchmurne niebo, przyjemna temperatura, no i oczywiście wyraźnie wydłużający się dzień, to jest to, na co czekała chyba większość z nas. Jak zapowiada się pogoda we Wrocławiu w ciągu najbliższych dni?

  • Rusza nowy sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego

   Rusza nowy sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego

   1 marca rusza już trzeci sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Wśród nowości jest między innymi nowy kolor ram, aplikacja mobilna i nowe stacje wypożyczania rowerów. Do dyspozycji mieszkańców Wrocławia będzie 200 pojazdów.

  • Akademickie Targi Pracy Marzec 2013

   Akademickie Targi Pracy Marzec 2013

   5 marca 2013 r. odbędzie się XIX edycja Akademickich Targów Pracy na Politechnice Wrocławskiej. Jest to okazja dla studentów do bezpośredniego spotkania z pracodawcami. Z kolei dla pracodawców jest to możliwość wyboru najlepszych inżynierów na swoich pracowników.

  • Święto Kobiecości

   Święto Kobiecości

   Zbliża się Dzień Kobiet, czyli świetna okazja dla Pań o pomyśleniu tylko o sobie. Rozwijalnia zaprasza z tej okazji na specjalny dzień poświęcony tylko Paniom, który odbędzie się w sobotę 2 marca. Warsztaty, wykłady i spotkania, to tylko część atrakcji zaplanowanych przez organizatorów.

  • Kulturalna jazda MPK

   Kulturalna jazda MPK

   „Kulturalna jazda MPK” to pomysł, który ma zachęcić do korzystania z MPK podczas dojazdów na imprezy kulturalne. Pomyśl świetny – nie dość, że ułatwia korzystanie z dobrodziejstw kultury w mieście, to również chroni środowisko.

  • Zespół z Politechniki na prestiżowych zawodach

   Zespół z Politechniki na prestiżowych zawodach

   Prestiżowe zawody SAE Aero Design East 2013, w których weźmie udział drużyna z Wrocławia, rozpoczną się 15 marca w amerykańskim stanie Teksas. Młodzi konstruktorzy z Politechniki Wrocławskiej zmierzą się z drużynami z całego świata.

  • Festiwal Żywe Kultury Ruchu CYRKULACJE

   Festiwal Żywe Kultury Ruchu CYRKULACJE

   W dniach 10-14 kwietnia 2013 Odbędzie się we Wrocławiu kolejna edycja Festiwalu Żywe Kultury Ruchu CYRKULACJE , organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych MOMENTUM. Zapisy ruszają już 20 lutego.

  • Międzynarodowo na Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury

   Międzynarodowo na Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury

   Podczas czwartych zawodów w Lesie Osobowickim, które odbyły się w sobotę, 16 lutego, Maciej Muślewski – zwycięzca trzech poprzednich biegów tym razem musiał ustąpić Bartłomiejowi Przedwojewskiemu. W imprezie uczestniczył jeden z najbardziej utytułowanych biegaczy na orientację w Polsce – Wojciech Kowalski, a także zagraniczny gość – pochodzący z Belgii Ismael Louaret. Nie zabrakło również biegających dzieci.

  • Taniec przeciwko przemocy wobec kobiet

   Taniec przeciwko przemocy wobec kobiet

   Międzynarodowa akcja "Nazywam się Miliard" będzie miała swoją odsłonę również we Wrocławiu. 14 lutego na wrocławskim Rynku spotkają się osoby chcące pokazać swój sprzeciw wobec przemocy dokonywanej na kobietach.

  • Walentynki w MPK

   Walentynki w MPK

   MPK z okazji zbliżających się Walentynek przygotowało akcję „Zakochaj się w MPK”. Specjalnie oznakowane miejsca siedzące mają ułatwić samotnym osobom odnalezienie drugiej połówki.

  • Park and Bike

   Park and Bike

   Rusza nowatorski projekt specjalnych boksów do przechowywania rowerów. Pierwszą lokalizacją w jakiej zostały umieszczone jest Psie Pole.

  • Social Media Day we Wrocławiu

   Social Media Day we Wrocławiu

   9. edycja Social Media Day Poland odbędzie się 22 lutego we Wrocławiu. Tematem rozmów będzie kierunek, w jakim podążają media.

  • Walentynki w Kinie Helios Nowe Horyzonty

   Walentynki w Kinie Helios Nowe Horyzonty

   Dobrym pomysłem na drugi tydzień lutego, zarówno dla zakochanych jak i samotnych, może być specjalna propozycja filmowa Kina Helios Nowe Horyzonty. W programie najciekawsze historie miłosne światowego kina.

  • Politechnika Wrocławska na Giełdzie Wynalazków

   Politechnika Wrocławska na Giełdzie Wynalazków

   Podczas XX Jubileuszowej Giełdy Wynalazków w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Wrocławska uczelnia została wyróżniona specjalną nagrodą za działania mające na celu promocję wynalazków. Docenieni zostali również sami naukowcy, którzy odnosili sukcesy na światowych wystawach wynalazczości w 2012 r.

  • Luty w Centrum Inicjatyw Artystycznych

   Luty w Centrum Inicjatyw Artystycznych

   Kolejny zimowy miesiąc zapowiada się bardzo interesująco w Centrum Inicjatyw Artystycznych. Prezentujemy opis najciekawszych wydarzeń zaplanowanych na luty.

  • Kolejna edycja Go Green in the City

   Kolejna edycja Go Green in the City

   Go Green in the City to międzynarodowy konkurs biznesowy dla studentów. Do 3 marca b.r. będą przyjmowane zgłoszenia do kolejnej jego edycji. Do wygrania praktyka w Schneider Electric, międzynarodowej firmie zajmującej się zarządzaniem energią, a nawet podróż dookoła świata!

  • Dzień Babci

   Dzień Babci

   W dniu dzisiejszym (21 stycznia) obchodzimy Dzień Babci. W ten mroźny, poniedziałkowy dzień warto pamiętać o naszych ukochanych Babciach śląc im ciepłe, pełne miłości życzenia.

  • Przeminęło z wiatrem w Kinie Nowe Horyzonty

   Przeminęło z wiatrem w Kinie Nowe Horyzonty

   W sobotę 19 stycznia w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się specjalna projekcja melodramatu wszechczasów Przeminęło z wiatrem z 1939 roku.

  • Ferie coraz bliżej

   Ferie coraz bliżej

   Dla wrocławskich dzieci ferie w tym roku rozpoczynają się 28 stycznia. Warto już teraz zaplanować ten czas dla swoich pociech. Dzieci pozostające we Wrocławiu również mogą skorzystać z licznych ciekawych propozycji.

  • Ruch wahadłowy przy moście Widawskim

   Ruch wahadłowy przy moście Widawskim

   Na najbliższą niedzielę (13 stycznia) zaplanowane są prace przy tymczasowym moście na ul. Sułowskiej. W związku z tym w godzinach 9-15 będziemy się tam poruszać ruchem wahadłowym.

  • Dzień Dawcy Szpiku na Politechnice Wrocławskiej

   Dzień Dawcy Szpiku na Politechnice Wrocławskiej

   Zostając potencjalnym dawcą szpiku możesz uratować komuś życie. W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że cierpi na nowotwór krwi, czyli białaczkę. Znalezienie dawcy jest niezwykle trudne, dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób zarejestrowało się w bazie.

  • Rozpocznij bieganie w nowym roku

   Rozpocznij bieganie w nowym roku

   Tych, którzy na swojej liście postanowień noworocznych zamieścili punkt dotyczący aktywności fizycznej, zapraszamy do wspólnego biegania. W niedzielę, 6 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie z trenerami w ramach akcji Wrocław zBiegiemNatury.

  • Wrocławski Orszak Trzech Króli

   Wrocławski Orszak Trzech Króli

   6 stycznia już po raz trzeci ulicami Wrocławia przejdzie orszak Trzech Króli. Liczne atrakcje zachęcają do udziału jeszcze większą ilość uczestników niż w poprzednich latach. Tradycja jasełek jest bardzo stara, teraz również we Wrocławiu będziemy mogli zobaczyć to barwne widowisko.

  • Lodowisko przy Stadionie Wrocław

   Lodowisko przy Stadionie Wrocław

   Od dzisiaj (2 stycznia) czynne jest lodowisko na parkingu przy Stadionie Wrocław. Dla miłośników jazdy na łyżwach czekają dodatkowe atrakcje, a zainteresowany osoby będą mogły przy okazji zwiedzić Stadion - oczywiście za dodatkową opłatą.

  • Tradycja Nowego Roku

   Tradycja Nowego Roku

   Nowy Rok, obchodzony był pierwszego stycznia już ponad dwa tysiące lat temu. Obecnie to dzień na dochodzenie do siebie po trudach sylwestrowej nocy, rzadziej czas refleksji nad rokiem minionym i planów na rok przyszły.

  • Świąteczny Wrocław

   Świąteczny Wrocław

   Trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie we Wrocławiu bez świątecznych dekoracji. Po raz pierwszy przyozdobione place i ulice pojawiły się w 1996 roku. Od tego czasu z roku na rok miasto w okresie świątecznym wygląda coraz piękniej. Rosną też koszty z tym związane.

  • Życzliwy regał, czyli biblioteka dla każdego

   Życzliwy regał, czyli biblioteka dla każdego

   Wrocław, jak wszyscy wiemy, uznawany jest za miasto spotkań, tym razem Wrocławianie oraz turyści zachęcani są do spotkania z książką.

  • Sylwester w Kinie

   Sylwester w Kinie

   Pomysłem na Sylwestrowy wieczór może być propozycja Kina Nowe Horyzonty. Wśród atrakcji wieczoru znajdują się między innymi: cztery przedpremierowe propozycje filmowe, bufet z ciepłymi daniami oraz taneczna zabawa w przerwach pomiędzy seansami.

  • Czas na weekend zBiegiemNatury!

   Czas na weekend zBiegiemNatury!

   W ostatnią sobotę w Lesie Osobowickim odbyły się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury. A już w najbliższą niedzielę, 18 listopada odbędą się kolejne spotkanie z trenerem – Jackiem Bocianem, mistrzem świata w sztafecie 4x400 metrów. Start o godzinie 11:00.

  • Sytuacja na rynku pracy we Wrocławiu

   Sytuacja na rynku pracy we Wrocławiu

   Wrocław to stolica Dolnego Śląska, a jednocześnie jedno z największych miast znajdujących się w południowo-zachodniej Polsce o najniższej stopie bezrobocia, która oscyluje w granicach 5%. Wrocław znajduje się w ścisłej czołówce miast z najniższym poziomem bezrobocia w kraju, a wyprzedza je jedynie Warszawa oraz Poznań.

  • Koncert Billa Frisella i pokaz specjalny Wielkiej powodzi

   Koncert Billa Frisella i pokaz specjalny Wielkiej powodzi

   17 listopada o 19.00 w Kinie Helios Nowe Horyzonty odbędzie się pokaz specjalny filmu Billa Morrisona Wielka powódź. Usłyszymy muzykę na żywo w wykonaniu zespołu Billa Frisella – autora ścieżki dźwiękowej do filmu.

  • Iaido – sztuka walki również dla seniorów

   Iaido – sztuka walki również dla seniorów

   Dzisiaj (poniedziałek, 12 listopada) rozpoczyna się seria pokazowych treningów japońskiej sztuki walki – Iaido. Jest to forma aktywności polecana również dla seniorów, do czego zachęca organizator programu „Dolnośląski Senior w Formie”.

  • Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury!

   Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury!

   W sobotę, 10 listopada odbędą się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury. Uczestnicy biec będą 5-kilometrową trasą w Lesie Osobowickim. Sygnał do startu da Józef Lisowski – znakomity trener wielu utytułowanych zawodników. W biegu weźmie również udział Marcin Marciniszyn, olimpijczyk z Aten i brązowy medalista mistrzostw świata w Osace w 2007 roku.

  • Pan Tadeusz z 1928 roku do obejrzenia we Wrocławiu

   Pan Tadeusz z 1928 roku do obejrzenia we Wrocławiu

   9 listopada, o godz. 19.00 w Kinie Helios Nowe Horyzonty zostanie pokazana rekonstrukcja filmu Pan Tadeusz Ryszarda Ordyńskiego z 1928 roku. Jest to wyjątkowa okazja żeby na dużym ekranie zobaczyć jedno z największych dzieł polskiego przedwojennego kina.

  • Wolne miejsca do bezpłatnych Punktów Przedszkolnych

   Wolne miejsca do bezpłatnych Punktów Przedszkolnych

   Ze względu na wolne miejsca trwa jeszcze rekrutacja do 5-cio godzinnych, bezpłatnych Punktów Przedszkolnych Familijnego Wrocławia. W naborze mogą wziąć udział dzieci, które ukończyły 3 rok życia.

  • T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée we Wrocławiu

   T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée we Wrocławiu

   W poniedziałek (5 listopada) rozpoczęła się trzecia edycja cyklu filmowych spotkań T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée. W Kinie Helios Nowe Horyzonty będziemy mogli zobaczyć siedem najważniejszych filmów 12. edycji festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

  • KNOW HEALTH 2012 – dyskusja o zdrowiu

   KNOW HEALTH 2012 – dyskusja o zdrowiu

   II Międzynarodowe Forum Promocji i Profilaktyki Zdrowotnej KNOW HEALTH odbędzie się pod hasłem „Od profilaktyki do stylu życia, czyli przegląd najciekawszych programów prozdrowotnych”. Potrwa od 6 do 8 listopada.

  • Dolnośląski Bon na Innowacje

   Dolnośląski Bon na Innowacje

   W ramach programu Dolnośląski Bon na Innowacje przedsiębiorcy mogą otrzymać bony o wartości 18 tys. zł na działania rozwijające produkt lub ulepszające posiadaną już technologię. Inicjatywa ta ma wzmocnić współpracę nauki i biznesu.

  • Idealny sport dla seniora? Nordic walking!

   Idealny sport dla seniora? Nordic walking!

   W najbliższą środę (7 listopada) odbędą się pierwsze z cyklu, bezpłatne zajęcia nordic walking dla wrocławskich seniorów. Ta aktywność fizyczna doskonale wpływa na cały organizm, usprawniając układ oddechowy i sercowo-naczyniowy. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla osób starszych.

  • Wrocław zBiegiemNatury

   Wrocław zBiegiemNatury

   3 listopada rusza akcja zBiegiemNatury. Spotkania biegowe odbywać się będą pięciu miastach - Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Olsztynie. We Wrocławiu w każdą sobotę o godzinie 11:00. Akcji przyświeca idea aktywnego spędzania czasu z dala od miejskiego zgiełku.

  • Ustąp miejsca kobiecie ciężarnej

   Ustąp miejsca kobiecie ciężarnej

   Fundacja Bezpieczny Brzuszek wraz z Wrocławskim MPK w dość nietypowy sposób chce przypomnieć o tym, że w pojazdach komunikacji miejskiej są specjalne miejsca dla kobiet w ciąży. Panowie przebrani za kobiety w zaawansowanej ciąży pojawią się dzisiaj w autobusach i tramwajach.

  • Przekaż niepotrzebne książki dla dzieci w szpitalach

   Przekaż niepotrzebne książki dla dzieci w szpitalach

   W ramach akcji "Życzliwa książka" możesz przekazać niepotrzebne książki do „Pokojów życzliwości” na oddziałach dziecięcych wrocławskich szpitali. Książki, z których Twoje dziecko już wyrosło lub się po prostu znudziły, mogą umilić trudny czas małym pacjentom szpitali.

  • Przypominamy o zbliżającej się zmianie czasu

   Przypominamy o zbliżającej się zmianie czasu

   W najbliższą niedzielę (28 października) będziemy mogli pospać godzinę dłużej. Przed nami zmiana czasu z letniego na zimowy – w nocy z soboty (27 października) na niedzielę (28 października) przestawimy wskazówki zegarów z godziny 3 na 2.

  • Dolnośląski Senior w Formie

   Dolnośląski Senior w Formie

   Ruszają zapisy na kolejną serię bezpłatnych zajęć dla wrocławskich seniorów. Jest to okazja do zdobycia nowych umiejętności, a także zadbania o swoją kondycję fizyczną i psychiczną.

  • W niedzielę derby Śląska

   W niedzielę derby Śląska

   28 października Śląsk Wrocław zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Mecz rozpocznie się o 14:30 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Dla Kibiców zostaną uruchomione specjalne linie komunikacji miejskiej.

  • 4. edycja Wrocławskiego Soundu

   4. edycja Wrocławskiego Soundu

   Już 26 października rozpoczyna się Wrocławski Sound – przegląd muzycznej sceny Wrocławia. Podczas dwóch dni zobaczymy co nowego u wrocławskich twórców muzyki. Rodzimi artyści zaskoczą nas premierami płytowymi oraz nowymi projektami i pomysłami.

  • Zmiany w obsłudze bankowej gminy Wrocław

   Zmiany w obsłudze bankowej gminy Wrocław

   Od 24 października następuje zmiana numerów kont wykorzystywanych przy obsłudze bankowej gminy i jej jednostek organizacyjnych. Obsługę bankową przejmuje Bank PKO Bank Polski S.A. Na dotychczasowe numery kont wpłat można dokonywać jedynie do 23 października 2012 r.

  • Weekend w ZOO

   Weekend w ZOO

   Pogoda zachęca do korzystania z uroków jesieni. Olbrzymią frajdę, zwłaszcza najmłodszym, może sprawić wycieczka do Wrocławskiego ZOO. Tym bardziej, że ostatnio bardzo dużo się tam dzieje.

  • Festiwal Filmów Koreańskich

   Festiwal Filmów Koreańskich

   W piątek (19 października) w kinie Helios Nowe Horyzonty rozpocznie sie 1. Festiwal Filmów Koreańskich. W programie najnowsze produkcje z Korei Południowej, doceniane i nagradzane na wielu konkursach. Festiwal potrwa do 25 października.

  • Bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy

   Bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy

   W dniach 22-26 października, dla osób zainteresowanych wolontariatem, odbędą się bezpłatne szkolenia. Druga edycja Miejskich Dni Wolontariatu ma na celu jeszcze lepsze przygotowanie do trudnego zadania jakim jest pomoc innym.

  • Futbolowe święto już jutro

   Futbolowe święto już jutro

   Najbliższy wtorek (16 października) zapowiada się bardzo ciekawie dla fanów piłki nożnej. O godzinie 14.10 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zmierzy się Japonia z Brazylią. Kilka godzin później na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski zagra z Anglią.

  • Studia to nie wszystko

   Studia to nie wszystko

   Żeby zapewnić sobie bezpieczny start w przyszłość studenci nie poprzestają na samym studiowaniu i już przed otrzymaniem dyplomu wyciągają rękę w kierunku swojego przyszłego pracodawcy. W dniu dzisiejszym (16 października) na Politechnice Wrocławskiej odbywają się Targi Pracy. Z kolei jutro rozpoczynają się Dni Aktywności Studenckiej.

  • Dzień Dawcy Szpiku

   Dzień Dawcy Szpiku

   13 października obchodzony jest Dzień Dawcy Szpiku. Święto dawstwa szpiku zostało ustanowione w Polsce w 2002 roku. Jest to okazja, aby odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytania – „Dlaczego warto?” i „Jak można pomóc chorym?”.

  • Bezpłatne warsztaty dla seniorów

   Bezpłatne warsztaty dla seniorów

   W ramach projektu „Dolnośląski Senior w Formie” dla wrocławskich seniorów zostaną zorganizowane bezpłatne warsztaty makijażu oraz zajęcia ze skutecznej komunikacji. Z kolei mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli skorzystać w ramach programu z terapii tańcem.

  • Filmowa ofensywa festiwalowa

   Filmowa ofensywa festiwalowa

   Październik w Kinie Helios Nowe Horyzonty zapowiada się festiwalowo. Organizatorzy zapraszają na: 10. Święto Niemego Kina, Tydzień Filmu Niemieckiego, 1. Festiwal Filmów Koreańskich oraz 6. Festiwal Filmowy Pięć Smaków.

  • SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy

   SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy

   Szlachetna Paczka to akcja organizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. W chwili obecnej zbierany jest zespół wolontariuszy do tegorocznej edycji. Ideą Szlachetnej Paczki jest niesienie realnej i dopasowanej do potrzeb pomocy, dla osób które tego najbardziej potrzebują.

  • Matematyka nie musi być straszna

   Matematyka nie musi być straszna

   Dla niektórych koszmarne wspomnienie z dzieciństwa, a dla innych ulubiona dziedzina. Jak to jest z matematyką naprawdę? Czy trzeba urodzić się matematycznym talentem, żeby móc bez złych wspomnień przejść lata nauki szkolnej? Jak pomóc własnemu dziecku w poznawaniu i polubieniu świata liczb?

  • Dołącz do dziecięcej eskorty na mecz Japonia – Brazylia!

   Dołącz do dziecięcej eskorty na mecz Japonia – Brazylia!

   16 października 2012 r. we Wrocławiu będzie miało miejsce wielkie sportowe widowisko – na Stadionie Miejskim zmierzą się drużyny Japonii i Brazylii. Zgodnie z tradycją razem z piłkarzami na murawę wyjdzie dziecięca eskorta. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 7-12 lat.

  • Dni Otwarte w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

   Dni Otwarte w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

   6 i 7 października (najbliższy weekend) Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu organizuje Dni Otwarte. Jest to okazja, aby przygarnąć jednego z ponad 500 czworonogów, które czekają tam z utęsknieniem na dom.

  • Krasnoludek z wrocławskiego ZOO nadal poszukiwany

   Krasnoludek z wrocławskiego ZOO nadal poszukiwany

   Krasnoludek został skradziony z wrocławskiego ZOO 27 września. Nadal trwają poszukiwania. Osoba która udzieli informacji, gdzie znajduje się rzeźba otrzyma nagrodę.

  • Wiceprezydent Michał Janicki zdymisjonowany

   Wiceprezydent Michał Janicki zdymisjonowany

   2 października prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podjął ostateczną decyzję o dymisji swojego najbliższego współpracownika - wiceprezydenta miasta i przewodniczącego rady nadzorczej spółki Wrocław 2012 Michała Janickiego.

  • Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

   Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

   2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Święto to zostało ustanowione w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Obchodzone jest 2 października, w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego – jednego z najsłynniejszych propagatorów pacyfizmu.

  • Jerry Schatzberg gościem 3. American Film Festival

   Jerry Schatzberg gościem 3. American Film Festival

   Autor legendarnych filmów takich jak Narkoman i Strach na wróble, odwiedzi Wrocław podczas zbliżającego się American Film Festival. Będzie bohaterem retrospektywny festiwalowej poświęconej jego osobie.

  • Pierwszy rok bez indeksów

   Pierwszy rok bez indeksów

   W tym roku Politechnika Wrocławska dołączy do grona uczelni, które rezygnują z tradycyjnych papierowych indeksów na rzecz ich wersji elektronicznej. Zapowiada się, więc koniec pewnej ery – biegania za wykładowcami i zdobywania podpisów.

  • Czy będzie szybkie połączenie kolejowe Wrocławia z Warszawą?

   Czy będzie szybkie połączenie kolejowe Wrocławia z Warszawą?

   Na ten temat będą rozmawiać specjaliści podczas konferencji zatytułowanej „Nowe Koleje 2012: Wrocław, Dolny Śląsk, Europa”. Odbędzie się ona 2 października na Politechnice Wrocławskiej.

  • Dobra forma na rowerze

   Dobra forma na rowerze

   Peleton „Rowerem przez Wrocław” oraz bezpłatne badania i konsultacje medyczne, to tylko niektóre wydarzenia ze zbliżających się VI Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Akcja odbędzie się w najbliższy weekend (29-30.09.2012).

  • Wrocławskie Dni Seniora

   Wrocławskie Dni Seniora

   28 września nastąpi uroczysta inauguracja Dni Seniora 2012. Odbędzie się w postaci corocznego, barwnego Marszu Kapeluszy. Korowód rozpocznie cykl wydarzeń w ramach tegorocznej edycji akcji.

  • Podsumowanie Pikniku Rodzinnego ”Porusz umysł i ciało!”

   Podsumowanie Pikniku Rodzinnego ”Porusz umysł i ciało!”

   Sobotnia Akcja Aktywacja „Porusz umysł i ciało!” zakończyła się sukcesem. Prawie 400 osób wzięło udział w bezpłatnych konsultacjach medycznych, pokazach, zabawach i warsztatach. Wrocławianie udowodnili, że chcą dbać o zdrowie.

  • Postępuje budowa Afrykarium

   Postępuje budowa Afrykarium

   Pod największą inwestycję Wrocławskiego ZOO został uroczyście wmurowany kamień węgielny. Specjalnie przygotowana „kapsuła czasu” została wypełniona materiałem genetycznym kilku gatunków zwierząt szczególnie narażonych na wyginięcie. Wrocławskie ZOO jest szczególnie zaangażowane w próby ich ratowania.

  • Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

   Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

   Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu to największa od lat akcja związana z recyklingiem elektroodpadów. Zużyty sprzęt AGD i RTV jest jednym z największych zagrożeń dla środowiska. Sytuacja pogarsza się gdyż ilość tego typu odpadów z roku na rok rośnie.

  • Walka o Mistrzostwo Świata - ”Diablo” broni tytułu

   Walka o Mistrzostwo Świata - ”Diablo” broni tytułu

   Krzysztof „Diablo” Włodarczyk zmierzy się we Wrocławiu z Francisco „The Wizard” Palaciosem. Będzie to już trzecia z kolei obrona tytułu Mistrza Świata przez polskiego zawodnika. Gala odbędzie się w sobotę 22 września w Hali Stulecia.

  • Rodzinny Piknik Akcja Aktywacja

   Rodzinny Piknik Akcja Aktywacja

   W najbliższą sobotę (22 września) Szkoła w Formie i „Ogrody Doświadczeń. Humanitarium” zapraszają na rodzinny piknik pod hasłem „Porusz umysł i ciało!”. W programie bezpłatne badania i konsultacje medyczne oraz liczne konkursy i treningi.

  • Załamanie pogody?

   Załamanie pogody?

   Ostatnie dni, a zwłaszcza wczorajszy, nawiązywały do cieplejszych tego lata. Niestety poranny widok za oknem był mniej optymistyczny. Kolejne dni będą raczej jesienne, chociaż tak intensywnie jak dziś nie powinno padać.

  • Dzień darmowych przejazdów w MPK

   Dzień darmowych przejazdów w MPK

   21 września, czyli w najbliższy piątek ,będziemy mogli za darmo korzystać z wrocławskiej komunikacji miejskiej. Jest to okazja, aby zostawić samochód i skorzystać z uroków podróżowania po mieście tramwajami i autobusami.

  • Dolnośląski Festiwal Nauki

   Dolnośląski Festiwal Nauki

   Jak co roku we wrześniu wyższe wrocławskie uczelnie organizują Dolnośląski Festiwal Nauki. To już XV edycja tej imprezy. Warsztaty, wykłady i dyskusje mają na celu przybliżenie tego co aktualnie dzieje się w poszczególnych dyscyplinach naukowych. Festiwal rozpocznie się 21 września.

  • Zadbaj o swoje serce

   Zadbaj o swoje serce

   W najbliższą niedzielę (16 września) w NZOZ Creator zostaną zorganizowane bezpłatne konsultacje i porady medyczne dotyczące problemów kardiologicznych i rehabilitacji po przebytym zawale. Jest to dobra okazja, aby zatroszczyć się o kondycję swojego serca.

  • Przegląd skandynawskich filmów dla dzieci

   Przegląd skandynawskich filmów dla dzieci

   W pięciu polskich miastach (Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku i Wągrowcu) Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej we współpracy z Ambasadą Królestwa Danii, Ambasadą Finlandii i Ambasadą Szwecji organizują przegląd skandynawskich filmów dla dzieci. We Wrocławiu seanse będą się odbywać w kinie Helios Nowe Horyzonty w dniach 15 - 18 września 2012.

  • W formie na 30.Hasco-Lek Maraton

   W formie na 30.Hasco-Lek Maraton

   W najbliższą niedzielę (16.09.2012r.) we wrocławskim Parku Zachodnim zostanie zorganizowane Miasteczko Zdrowia Centrum Przyjaciół Maratonu. Przy okazji dopingowania maratończykom będzie można zadbać również o swoje zdrowie. Organizatorzy Miasta w Formie oraz 30. Hasco-Lek Maratonu zapraszają na bezpłatne badania i konkursy.

  • 3. American Film Festival

   3. American Film Festival

   Znane są już pierwsze tytuły filmów, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego American Film Festival. Festiwal odbędzie się we Wrocławiu w dniach 13 - 18 listopada 2012 w kinie Helios Nowe Horyzonty.

  • Wrocławskie tramwaje

   Wrocławskie tramwaje

   7 września w Pałacu Królewskim została otwarta wystawa zatytułowana „Przez wrocławskich ulic sto”. Zwiedzający mogą zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniały się wrocławskie tramwaje. Ekspozycja będzie dostępna do 14 października.

  • Polska reprezentacja zagra na Stadionie Wrocław

   Polska reprezentacja zagra na Stadionie Wrocław

   Mecz Polska – Mołdawia rozpocznie się jutro (11 września) o godzinie 20:45 na Stadionie Wrocław. Będzie to kolejne spotkanie w ramach eliminacji finałów mistrzostw świata 2014.

  • Międzynarodowy najazd informatyczny

   Międzynarodowy najazd informatyczny

   W najbliższy poniedziałek (10 września) rozpocznie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Dziedzinie Informatyki Technicznej i Ekonomicznej FedCSIS 2012. Weźmie w niej udział ponad 260 osób z 37 krajów z całego świata.

  • Nowe horyzonty edukacji filmowej

   Nowe horyzonty edukacji filmowej

   W 30 miastach na terenie całej Polski Stowarzyszenie Nowe Horyzonty organizuje projekt edukacyjny skierowany do uczniów i ich nauczycieli pod nazwą "Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". Akcja ma na celu umożliwić młodym osobom dostęp do niekomercyjnych, ambitnych filmów.

  • Drużyny Japonii i Brazylii zagrają we Wrocławiu

   Drużyny Japonii i Brazylii zagrają we Wrocławiu

   Na wrocławskim stadionie 16 października zagrają największe gwiazdy światowej piłki nożnej – drużyny Japonii i Brazylii. W towarzyskim spotkaniu wystąpią najsilniejsze składy obu zespołów.

  • Koncertowa niedziela w CK AGORA

   Koncertowa niedziela w CK AGORA

   W najbliższą niedzielę (9 września) w Sali koncertowej Centrum Kultury AGORA obędzie się promocyjny koncert jazzowy. Wystąpią dwa zespoły: kwartetu MAQ oraz POWER OF THE HORNS. Wstęp wolny.

  • Archiwalne też jest fajne...

   Archiwalne też jest fajne...

   Na wrocławskim Rynku można zobaczyć plenerową wystawę zatytułowaną „Archiwalne też jest fajne…Wrocławskie archiwa wczoraj i dziś”. Jest ona częścią VI Powszechnego Zjazdu Archiwistów Polskich, który rozpocznie się oficjalnie 5 września.

  • Otwarcie Parku Miniatur

   Otwarcie Parku Miniatur

   W dniu dzisiejszym (31 sierpnia , piątek) nastąpi uroczyste otwarcie jedynego we Wrocławiu Parku Miniatur. W Krainie Miniatur znajdują się repliki najsłynniejszych polskich budowli. Na powierzchni 6500 m² zlokalizowanych jest 11 wiernych miniatur w skali 1:25.

  • Scorpions we Wrocławiu

   Scorpions we Wrocławiu

   Legendarna grupa zagra 31 sierpnia w zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej podczas "wRock for Freedom: Legendy Rocka". Będzie to prawdopodobnie ostatnia okazja, aby zobaczyć na żywo zespół Scorpions - piątkowy występ jest elementem pożegnalnej trasy grupy.

  • Otwarcie Helios Nowe Horyzonty

   Otwarcie Helios Nowe Horyzonty

   Już jutro (piątek, 31 sierpnia) nastąpi otwarcie Kina Helios w zupełnie nowej odsłonie. W repertuarze Helios Nowe Horyzonty znajdzie się kino artystyczne, autorskie i eksperymentalne. Pojawią się liczne projekty edukacyjne dla młodzieży i studentów.

  • Turniej Eurocamp 2012

   Turniej Eurocamp 2012

   W najbliższy piątek i sobotę odbędą się międzynarodowe zawody piłkarskie Eurocamp. Będzie to również okazja, aby zadbać o swoją kondycję w kolejnej odsłonie miejskiego programu „Miasto w Formie”.

  • Remonty, remonty, remonty…

   Remonty, remonty, remonty…

   Od soboty trwa remont ul. Podwale. Pociągnie to za sobą utrudnienia w ruchu, jak również zmiany w rozkładach MPK. Prace mają potrwać do końca roku. To nie koniec utrudnień na drogach Wrocławia.

  • Nasi Matematycy grają na wyjeździe

   Nasi Matematycy grają na wyjeździe

   Przed nami kolejny sprawdzian na międzynarodowej arenie dla reprezentacji Polski. Tym razem będziemy walczyć o medale na XXVI Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych.

  • Polcon 2012 we Wrocławiu

   Polcon 2012 we Wrocławiu

   W tym roku fanów fantastyki na największym polskim konwencie po raz pierwszy będzie gościł Wrocław. Polcon 2012 odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia na Uniwersytecie Przyrodniczym. Przed uczestnikami konwentu cztery dni spotkań, dyskusji, pokazów i konkursów.

  • Wrzesień w Centrum Inicjatyw Artystycznych

   Wrzesień w Centrum Inicjatyw Artystycznych

   Centrum Inicjatyw Artystycznych , to miejsce szczególe na mapie Wrocławia. Łączy różnorodne nurty sztuki, uczy i aktywizuje środowiska lokalne. Prezentujemy harmonogram najciekawszych wrześniowych imprez przygotowanych prze Centrum.

  • Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

   Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

   Trwają przygotowania do akcji Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. Będzie to niezwykle ważne wydarzenie nie tylko dla osób, które są wrażliwe środowiskowo, ale dla wszystkich mieszkańców Wrocławia.

  • Ostatni atak lata?

   Ostatni atak lata?

   Przed nami kolejne upalne dni. Według prognoz, tak wysokie temperatury mają utrzymać się do wtorku. W ciągu dnia słupek rtęci we Wrocławiu ma sięgnąć nawet 33 stopni.

  • Forum Musicum

   Forum Musicum

   W dniach 23 - 26 sierpnia 2012 r. odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Forum Musicum. Jest to prawdziwe święto dla miłośników muzyki dawnej. Festiwal przyciąga do Wrocławia coraz większą rzeszę fanów zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

  • Bezpłatne znakowanie psów

   Bezpłatne znakowanie psów

   Trwa akcja bezpłatnego znakowania psów we Wrocławiu. Do 16.12.2012r. osoby zameldowane we Wrocławiu będą mogły w wybranych placówkach bezpłatnie oznakować swojego pupila za pomocą elektronicznego mikroprocesora.

  • Przed nami kolejna edycja Wratislavia Cantans

   Przed nami kolejna edycja Wratislavia Cantans

   31 sierpnia na Dolnym Śląsku i 1 września we Wrocławiu rozpocznie się 47. edycja festiwalu Wratislavia Cantans. Ostatnie wydarzenia festiwalowe odbędą się 11 września.

  • Utrudnienia w ruchu na ul. Sienkiewicza

   Utrudnienia w ruchu na ul. Sienkiewicza

   Na ulicy Sienkiewicza, na wysokości Ogrodu Botanicznego, uległa awarii sieć kanalizacyjna. W związku z tym został zamknięty jeden pas ruchu. Pace naprawcze zaplanowane są do 18.08.2012 r. Zostanie wówczas przywrócona pierwotna organizacja ruchu.

  • Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych

   Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych

   13 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych. Święto ustanowione zostało przez światową organizację The Left-Handers Club (Klub Leworęcznych) w 1992 roku.

  • ”Nie zawal! Wybierz Życie”

   ”Nie zawal! Wybierz Życie”

   9 sierpnia 2012 r. rusza seria spotkań, wykładów i konsultacji poświęconych profilaktyce wtórnej po zawale. Program miejski „Miasto w Formie” organizuje ten cykle pod nazwą „Chroń swoje serce po zawale!”.

  • Nad Wrocławiem zagrzmi

   Nad Wrocławiem zagrzmi

   Meteorolodzy ostrzegają przed zbliżającymi się burzami. Nie tylko popada i zagrzmi, ale pojawi się również lokalnie grad. Tego typu zjawisk atmosferycznych możemy się spodziewać dzisiaj popołudniu oraz w nocy.

  • Dając pieniądze nie pomagasz

   Dając pieniądze nie pomagasz

   "Dając pieniądze nie pomagasz" to kolejna kampania zorganizowana przez miasto Wrocław, która przeciwdziała żebractwu i pokazuje jak skutecznie można pomagać innym.

  • 12. Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty zakończony

   12. Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty zakończony

   Laureatem Grand Prix 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty został film „Od czwartku do niedzieli". Za nami 11 festiwalowych dni, 469 filmów i 108 tysięcy widzów.

  • Lato w Centrum Inicjatyw Artystycznych

   Lato w Centrum Inicjatyw Artystycznych

   Centrum Inicjatyw Artystycznych , to miejsce wyjątkowe we Wrocławiu. Łączy bardzo różnorodne nurty sztuki, uczy i aktywizuje środowiska lokalne. Letnia scena zapowiada się szczególnie interesująco.

  • Darmowe kino pod gwiazdami

   Darmowe kino pod gwiazdami

   W ramach 12 edycja Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty trwa cykl „Pokazy na Rynku”. Jest to dobra okazja, aby zupełnie za darmo obejrzeć specjalnie wyselekcjonowane przez organizatorów obrazy. Pokazy odbywają się codziennie, o godzinie 22:00, w scenerii wrocławskich kamienic.

  • Mecz rewanżowy - Śląsk Wrocław vs. Budućnost

   Mecz rewanżowy - Śląsk Wrocław vs. Budućnost

   25 lipca (środa) Śląsk Wrocław zagra rewanżowy mecz z Budućnost Podgorica. Jest to olbrzymia szansa dla wrocławskiej drużyny na wyeliminowanie mistrza Czarnogóry i przejście do kolejnego etapu rozgrywek Ligi Mistrzów. Mecz rozpocznie się o 20:45 na stadionie Wrocław.

  • T-Mobile Nowe Horyzonty

   T-Mobile Nowe Horyzonty

   Ruszyła 12 edycja Festiwalu. Przed nami 10 dni pokazów filmowych, spotkań, koncertów. Do obejrzenia 469 filmów, w tym 226 pełnometrażowych. To jedno z największych i najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce.

  • Praktyczne informacje przed Polish Masters

   Praktyczne informacje przed Polish Masters

   Zgodnie z zamierzeniem organizatorów impreza ma rodzinnym świętem. Turniej piłkarski na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbędzie się już w najbliższy weekend (21-22.07.2012r.). Zobaczymy takie drużyny jak: Athletic Bilbao, Benfica Lizbona, PSV Eindhoven i Śląsk Wrocław.

  • Śląsk Wrocław w Lidze Mistrzów

   Śląsk Wrocław w Lidze Mistrzów

   18 lipca (środa) Śląsk Wrocław zagra z Budućnost Podgorica. Będzie to pierwszy mecz mistrza Polski w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Wrocławska drużyna zagra na wyjeździe.

  • Kolejne pieniądze dla Politechniki Wrocławskiej

   Kolejne pieniądze dla Politechniki Wrocławskiej

   Uczelnie, zwłaszcza techniczne, potrzebują dużych nakładów finansowych, aby móc kształcić nowocześnie i efektywnie. Dlatego radość sprawia wszystkim zainteresowanym kolejny zastrzyk finansowy, który może usprawnić proces kształcenia. Tym razem profesor Politechniki Wrocławskiej - Teodor Gotszalk, otrzymał grant w wysokości 900 tys. zł.

  • Polish Masters bez barier

   Polish Masters bez barier

   Turniej Polish Masters z udziałem Śląska Wrocław, Athletiku Bilbao, Benfiki Lizbona i PSV Eindhoven będzie dostępny również dla osób niewidomych i niedowidzących. Organizatorzy przygotują dla nich specjalny komentarz podczas wszystkich meczów turnieju.

  • Pakiety rodzinne na turniej Polish Masters

   Pakiety rodzinne na turniej Polish Masters

   Na turniej Polish Masters zostały przygotowane promocyjne rodzinne pakiety. Ich sprzedaż rusza już dzisiaj (13 lipca). Turniej odbędzie się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu 21 i 22 lipca.

  • Krew pilnie potrzebna

   Krew pilnie potrzebna

   Wakacje to okres, w którym krwi bardzo brakuje. Spora grupa osób regularnie oddających krew w tym czasie wyjeżdża, a niestety zapotrzebowanie wręcz odwrotnie – drastycznie rośnie.

  • Złap letnią formę!

   Złap letnią formę!

   Nie masz jeszcze pomysłu, jak nie ruszając się z miasta zadbać o swoją formę latem? Przyjdź na specjalnie zorganizowane zajęcia sportowe, które będą się odbywać we wrocławskich parkach.

  • Opłaty urzędowe w nowych placówkach

   Opłaty urzędowe w nowych placówkach

   Jak zapowiada magistrat, już jesienią, opłaty takie jak podatek, czy opłatę czynszową będziemy mogli wnosić w placówkach PKO BP S.A. Niewątpliwym plusem tych zmian będzie brak prowizji oraz możliwość korzystania z kart płatniczych.

  • Senior w Formie

   Senior w Formie

   Rusza dolnośląski program skierowany do aktywnych Seniorów. „Dolnośląski Senior w Formie” to bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, a także zajęcia sportowe, informatyczne i kulturalne.

  • Bezdomne Kociaki szukają opiekunów

   Bezdomne Kociaki szukają opiekunów

   Wakacje to czas urlopów. Niestety cierpią na tym niektóre zwierzęta, stające się przeszkodą dla swoich właścicieli w spędzeniu wolnego czasu. Sytuacja w schroniskach jest dramatyczna.

  • Sytuacja pogodowa na Dolnym Śląsku

   Sytuacja pogodowa na Dolnym Śląsku

   Dla urlopowiczów pogoda jest wręcz wymarzona. Więcej powodów do narzekań mają mieszkańcy miejscowości, które ucierpiały podczas szalejących burz. Sytuacja stabilizuje się, temperatury też mają być nieco łagodniejsze.

  • Komunikacja podczas Festiwalu Rock in Wroclaw

   Komunikacja podczas Festiwalu Rock in Wroclaw

   W najbliższą sobotę (7.07.2012) na Stadionie Miejskim odbędą się koncerty w ramach Rock in Wrocław Festiwal. Organizatorzy wraz z MPK przygotowali specjalne linie tramwajowe i autobusowe, ułatwiające uczestnikom Festiwalu komunikację po mieście.

  • Politechnika wyrusza na Spitsbergen

   Politechnika wyrusza na Spitsbergen

   Pierwsza wyprawa Politechniki Wrocławskiej na Spitsbergen wyruszy już w poniedziałek, 9 lipca. Największa wyspa Norwegii będzie gościć pracowników Instytutu Górnictwa przez kolejne trzy tygodnie.

  • Rock in Wroclaw Festival

   Rock in Wroclaw Festival

   Wrocław stara się jak najlepiej wykorzystać nowy stadion. Już w najbliższą sobotę (7 lipca) wystąpią tam polscy muzycy oraz gwiazdy światowego formatu. Na Rock in Wroclaw Festival zagrają: legendarna grupa Queen, IRA, Mona oraz Power Of Trinity

  • Kręć Wrocław! – konkurs i warsztaty

   Kręć Wrocław! – konkurs i warsztaty

   Trwa 5. edycja konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!” na najlepsze filmy reklamowe promujące stolicę Dolnego Śląska. Dla osób chcących wziąć udział w konkursie, 10 lipca odbędą się specjalne warsztaty.

  • Awaria wodociągu przy Rondzie Powstańców Śląskich

   Awaria wodociągu przy Rondzie Powstańców Śląskich

   Synoptycy ostrzegają nas przed burzami i związanymi z tym zagrożeniami takimi jak miejscowe podtopienia, czy połamane drzewa. Dzisiaj w godzinach porannych w okolicach Ronda Powstańców Śląskich kierowcy napotkali utrudnienia, bynajmniej nie wywołane nadmiernymi opadami deszczu

  • W jakiej sytuacji finansowej jest Wrocław?

   W jakiej sytuacji finansowej jest Wrocław?

   Organizacja mistrzostw UEFA EURO, budowa stadionu, liczne remonty, w tym najważniejszy - Dworca Głównego. Już wiadomo, jak finansowo wypadł ubiegły rok dla Wrocławia i jak wygląda sytuacja naszego miasta na tle całej Polski.

  • Brave Festival 2012

   Brave Festival 2012

   Tegoroczna 8. Edycja Brave Festival odbędzie się w dniach 2-7 lipca 2012 pod hasłem „Wtajemniczenia kobiet”. Będziemy mogli zobaczyć projekty z udziałem kobiet z całego świata – stuletnią Bi Kidude prezentującą tradycję inicjacji seksualnej, starsze pieśniarki z Brazylii czy muzykę uchodźców z Mali.

  • Eliminacje w Magnolia Park do Dziecięcej Asysty Polish Masters

   Eliminacje w Magnolia Park do Dziecięcej Asysty Polish Masters

   Trwa rekrutacja do Dziecięcej Asysty Polish Masters. W najbliższy weekend w Magnolia Park będzie można spełnić piłkarskie marzenia najmłodszych. Laureaci konkursów będą mogli wprowadzić na stadion gwiazdy europejskich klubów, które wystąpią 21 i 22 lipca na Stadionie Wrocław.

  • Śląsk Wrocław w Lidze Mistrzów

   Śląsk Wrocław w Lidze Mistrzów

   Dzięki emocjom związanym z Euro na chwilę zapomnieliśmy o ogromnym sukces drużyny Śląska Wrocław. Jednak już wkrótce rozpoczną się kolejne piłkarskie emocje związane ze startem tegorocznego mistrza Polski w Lidze Mistrzów. Znamy już przyszłych rywali.

  • Kierunki zamawiane na Politechnice Wrocławskiej

   Kierunki zamawiane na Politechnice Wrocławskiej

   Rekrutacja trwa. Pomocną informacją przy wyborze studiów może być lista kierunków zamawianych. Wiemy już, jakie kierunki na Politechnice Wrocławskiej otrzymają dofinansowanie.

  • Dziecięca Asysta turnieju Polish Masters

   Dziecięca Asysta turnieju Polish Masters

   Euro 2012, to nie koniec piłkarskich emocji na wrocławskim Stadionie. Przed nami pierwsza edycja towarzyskiego turnieju piłkarskiego Polish Masters. Organizatorzy wybierają dolnośląską Dziecięcą Asystę, która wyprowadzi piłkarzy na murawę.

  • Dbamy o zdrowie naszych dzieci

   Dbamy o zdrowie naszych dzieci

   Już w najbliższą niedzielę (24 czerwca) Fundacja „Daj szansę wcześniakowi” oraz „Miasto w Formie” zorganizują piknik podczas, którego będą możliwe bezpłatne badania dla dzieci. Impreza odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym.

  • Kawałek Wrocławia

   Kawałek Wrocławia

   Rusza konkurs na utwór o Wrocławiu. Kawałek Wrocławia musi w pełni oddawać uroki stolicy Dolnego Śląska. Ponadto decydującymi kryteriami będą oryginalność i sposób oddziaływania piosenki na jury. W konkursie mogą wziąć udział zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Nagroda główna to 51 tysięcy złotych

  • Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

   Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

   Miłośnicy Nordic Walking już w najbliższą sobotę (23 czerwca) będą mogli wziąć udział w Mistrzostwach Wrocławia w tej dyscyplinie. O darmowy start w zawodach można powalczyć w konkursie „Miasta w Formie” -„Forma z kijkami”.

  • Zespół Queen wystąpi we Wrocławiu

   Zespół Queen wystąpi we Wrocławiu

   Już 7 lipca będziemy mogli zobaczyć na Stadionie Miejskim zespół Queen. Towarzyszyć mu będzie w roli wokalisty Adam Lambert - laureat Idola i wschodząca gwiazda amerykańskiej sceny.

  • Rekrutacja na wrocławskich uczelniach

   Rekrutacja na wrocławskich uczelniach

   Trwa rekrutacja na uczelniach wyższych. Tegoroczni maturzyści mają jeszcze kilka tygodni na podjęcie decyzji o swojej przyszłości. Ostatecznie o wszystkim zdecyduje wynik z matury oraz progi punktowe wyznaczone na danym kierunku. Jak wygląda sytuacja na wrocławskich uczelniach?

  • Bobby McFerrin na Ethno Jazz Festival

   Bobby McFerrin na Ethno Jazz Festival

   Przed nami kolejny występ we Wrocławiu legendarnego wokalisty. Bobby McFerrin zaśpiewa 5 lipca 2012 podczas Ethno Jazz Festival. Jest nazywany jednym z cudów światowej muzyki. Towarzyszyć mu będzie wokalne trio WeBe3 z zespołu Voicestra.

  • Kolejne dni piłkarskich emocji

   Kolejne dni piłkarskich emocji

   Dla fanów piłki nożnej zbliżająca się sobota, to chyba najbardziej emocjonujący dzień tych mistrzostw. Na wrocławskim stadionie zmierzy się reprezentacja Polski z czeską drużyną. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:45.

  • Dzień Seniora z ”Miastem w Formie”

   Dzień Seniora z ”Miastem w Formie”

   Już jutro seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań medycznych oraz konsultacji specjalistów. 14 czerwca 2012 r. (czwartek) „Miasto w Formie” zaprasza do wrocławskiego oddziału ZUS przy ul. Pretficza.

  • Kolejny mecz we Wrocławiu - Czechy zagrają z Grecją

   Kolejny mecz we Wrocławiu - Czechy zagrają z Grecją

   Mecz Czechy-Grecja rozpocznie się na wrocławskim stadionie o godzinie 18. Pogoda ma sprzyjać zarówno piłkarzom jak i kibicom. Wrocław przygotowuje się do przyjęcia rozemocjonowanych fanów piłki nożnej.

  • Do wygrania spotkanie z grupą Queen!

   Do wygrania spotkanie z grupą Queen!

   Już od dziś fani i sympatycy legendarnej grupy Queen mogą wziąć udział w konkursie radia EskaROCK, w którym główną nagrodą jest spotkanie z zespołem oraz Adamem Lambertem podczas Rock In Wroclaw Festival. Zwycięzca będzie miał możliwość rozmowy i wspólnego zdjęcia, a w pakiecie otrzyma podwójny bilet do strefy Golden Prestige, czyli w najbliższym sąsiedztwie sceny.

  • Historia EURO zapisana na znaczkach

   Historia EURO zapisana na znaczkach

   Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, to świetna okazja, aby zapoznać się z tym wydarzeniem nieco bliżej. Dla miłośników piłki nożnej, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, przygotowało specjalną wystawę - Historia EURO na znaczkach pocztowych.

  • Harmonogram kibicowania

   Harmonogram kibicowania

   Wczoraj nastąpiło uroczyste otwarcie wrocławskiej Strefy Kibica. Dzisiaj będziemy mogli zobaczyć mecz otwarcia, w którym reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną grecką. Co się będzie działo i jakie atrakcje czekają na kibiców w specjalnie przygotowanej Strefie?

  • Program otwarcia wrocławskiej Strefy Kibica

   Program otwarcia wrocławskiej Strefy Kibica

   Otwarcie Strefy Kibica nastąpi w czwartek, 7 czerwca. Podczas inauguracji wystąpią Margaret, Enej i Arash.

  • Żółw typuje wyniki dla Radia Wrocław

   Żółw typuje wyniki dla Radia Wrocław

   Ekspert Radia Wrocław ma na imię Ianni i pochodzi z Galapagos. Po raz pierwszy będziemy zobaczyć jego umiejętności przed meczem otwarcia, w którym zagra nasza reprezentacja, czyli w najbliższy czwartek.

  • Nowe Horyzonty 2012

   Nowe Horyzonty 2012

   Zbliża się 12 Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. W dniach 19-29 lipca 2012 będziemy mogli zobaczyć około 440 filmów z ponad 40 krajów. To największe wydarzenie filmowe w Polsce.

  • Treningi Reprezentacji Czech

   Treningi Reprezentacji Czech

   Czeska Reprezentacja Piłkarska zaplanowała trzy treningi otwarte dla publiczności. Odbędą się one na stadionie przy ulicy Oporowskiej w terminach: 04.06.2012 r., 09.06.2012 r. i 13.06.2012 r.

  • Dzień Dziecka

   Dzień Dziecka

   Jak co roku, 1 czerwca, obchodzone jest Święto Dzieci. To szczególny dla nich dzień ze względu na prezenty, specjalnie organizowane zabawy i przede wszystkim czas i uwagę poświęconą ze strony dorosłych. Pamiętajmy o wszystkich dzieciach, zwłaszcza tych, których życie jest nieco trudniejsze.

  • Asy Zdrowia

   Asy Zdrowia

   Już w najbliższy- piątek 1 czerwca odbędzie się finał Wrocławskiej Olimpiady I Pomocy oraz Olimpiada „Asy zdrowia”. W programie: turniej w udzielaniu pierwszej pomocy, pokazy ratownicze i sportowe oraz konkursy z nagrodami. Wstęp wolny.

  • Wrocław - europejska stolica ogrodów zoologicznych

   Wrocław - europejska stolica ogrodów zoologicznych

   Olbrzymie wyróżnienie spotkało zarówno wrocławskie ZOO, jak i sam Wrocław. Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych (EAZA) odbędzie się właśnie we Wrocławiu, jesienią 2015 roku.

  • Wrocławska Strefa Kibica

   Wrocławska Strefa Kibica

   Święto piłki nożnej jest coraz bliżej. Na wrocławskim Rynku rozpoczęła się budowa Strefy Kibica. Jej otwarcie zaplanowane jest na 8 czerwca o godz. 15:00.

  • Wrocław gospodarzem World Games 2017

   Wrocław gospodarzem World Games 2017

   Wrocław zostanie gospodarzem The World Games 2017 - igrzysk sportów, które nie znajdują się w programie olimpiady. Umowa została uroczyście podpisana 20 maja w Quebecu, natomiast decyzja o wyborze Wrocławia zapadła w styczniu tego roku w Lozannie.

  • Wirtualne zwiedzanie miasta

   Wirtualne zwiedzanie miasta

   Studenci Politechniki Wrocławskiej stworzyli aplikację na telefony komórkowe, do wirtualnego zwiedzania miasta. Jest to pierwszy w Polsce tego typu program.

  • ”Śmiecenie odpada”

   ”Śmiecenie odpada”

   "Nowe prawo odpadowe - nowy styl życia Dolnoślązaków", to kampania informacyjno - edukacyjna skierowana do mieszkańców Dolnego Śląska. Projekt jest finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który wraz z partnerami będzie informował nas o zmianach, związanych z wejściem w życie "ustawy śmieciowej".

  • Rodzina w Formie

   Rodzina w Formie

   W najbliższą niedzielę (20 maja) Miasto w Formie zaprasza na „Wrocławskie Święto Rodziny”. Podczas festynu będzie możliwość przebadania się i sprawdzenia swojego stanu zdrowia. Dodatkowo na wszystkich chętnych czeka wiele atrakcji m.in. konkursy i warsztaty. Wstęp wolny.

  • Jak zaśpiewać z zespołem Queen?

   Jak zaśpiewać z zespołem Queen?

   Sympatycy drużyny Śląska Wrocław mogą wziąć udział w akcji wspólnego odśpiewania piosenki „We Are The Champions” podczas koncertu zespołu Queen. Koncert odbędzie się 7 lipca na Stadionie Miejskim.

  • Politechnika Wrocławska w rankingu polskich uczelni

   Politechnika Wrocławska w rankingu polskich uczelni

   Politechnika Wrocławska znalazła się w czołówce najlepszych polskich uczelni akademickich 2012. Dodatkowym wyróżnieniem jest tytuł najbardziej Innowacyjnej uczelni w Polsce.

  • Planete Plus Doc Film Festival

   Planete Plus Doc Film Festival

   W tym roku po raz pierwszy we Wrocławiu ma swoją odsłonę jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych w Europie. Planete + Doc wystartował już wczoraj w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu i potrwa do 20 maja.

  • Konkurs na film reklamowy o Wrocławiu

   Konkurs na film reklamowy o Wrocławiu

   10 maja ruszyła 5. już edycja konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych filmów promujących Wrocław, organizatorem jest Biuro Promocji Miasta oraz Multimedia Polska.

  • Zamieszanie wokół stadionu

   Zamieszanie wokół stadionu

   Miał być dumą dla Wrocławia i jedną z największych trwałych korzyści jaką pozostawi Euro 2012 dla miasta. A tu, co chwilę słyszymy o kolejnych problemach i aferach - opóźnienia, problem z odbiorem, dziura obok stadionu itd.

  • Noc Muzeów Wrocław 2012

   Noc Muzeów Wrocław 2012

   W tym roku Noc Muzeów we Wrocławiu odbędzie się w nocy z 19 na 20 maja. Weźmie w niej udział ponad 40 instytucji, w tym też kilka zupełnie nowych, które dopiero debiutują w tym wydarzeniu. Na zwiedzających czeka wiele atrakcji.

  • Juwenalia 2012

   Juwenalia 2012

   Trwają Juwenalia na Politechnice Wrocławskiej. Najważniejszym wydarzeniem tego szczególnego tygodnia będzie pochód Pochód Juwenaliowy, który w czwartek (10 maja) przejdzie przez miasto.

  • Finał prac na Dworcu Głównym

   Finał prac na Dworcu Głównym

   Zgodnie z zapowiedziami, w maju mają zostać ukończone kluczowe do obsługi pasażerów prace remontowe na Dworcu Głównym. Niestety na otwarcie lokali handlowych i gastronomicznych będziemy musieli poczekać nawet do kilku miesięcy.

  • Śląsk Wrocław mistrzem!

   Śląsk Wrocław mistrzem!

   Spełniły się marzenia wrocławskich kibiców! Po 35 latach Śląsk Wrocław ponownie zdobył tytuł mistrza Polski. Niedzielna wygrana z Wisłą Kraków 1:0 uwieńczyła sukcesem długie starania zawodników i trenera.

  • Forma na trawie

   Forma na trawie

   Zadbaj o swoją kondycję ćwicząc regularnie pod okiem wykwalifikowanego instruktora. „Miasto w Formie” zaprasza na zajęcia sportowe na świeżym powietrzu!

  • Szerszy dostęp do sieci miejskiego Internetu

   Szerszy dostęp do sieci miejskiego Internetu

   Jeszcze w tym roku powstanie we Wrocławiu 45 nowych punktów, w których będzie możliwe korzystanie z sieci. Dostępność Internetu na terenie miasta ma docelowo zwiększyć się dwukrotnie.

  • Europejska piłka nożna w Muzeum Współczesnym

   Europejska piłka nożna w Muzeum Współczesnym

   Wystawa „Only a game?” prezentuje różne oblicza europejskiej piłki nożnej. To wspaniała okazja dla fanów piłki nożnej do obejrzenia ponad stu, niezwykle ważnych dla tej dyscypliny eksponatów.

  • Przedsiębiorczy student

   Przedsiębiorczy student

   Studia, to nie tylko czas imprez i egzaminów. Dla bardziej przedsiębiorczych studentów, to również początek dynamicznej kariery. Podczas Festiwalu Przedsiębiorczości na Politechnice Wrocławskiej poznaliśmy laureatów Konkursu Przedsiębiorczości Akademickiej.

  • Wrocław powita Puchar

   Wrocław powita Puchar

   W dniach od 4 do 6 maja 2012 roku będziemy mogli zobaczyć we Wrocławiu Puchar EURO 2012. Towarzyszyć temu będą liczne atrakcje.

  • Festiwal zdrowia z Miastem w Formie

   Festiwal zdrowia z Miastem w Formie

   28 kwietnia możesz zadbać o swoją kondycję i samopoczucie podczas „Festiwalu zdrowia”. Bezpłatne badania i porady specjalistów w ramach programu „Miasto w Formie” odbędą się w Galerii Dominikańskiej.

  • Pozytywna opinia straży

   Pozytywna opinia straży

   Nowy stadion otrzymał pozytywną opinię straży pożarnej. Jest to ostatni, brakujący dokument potrzebny do otrzymania pozwolenia stałego.

  • Osoby odpowiedzialne za projekt Wrocław 2016

   Osoby odpowiedzialne za projekt Wrocław 2016

   Krzysztof Czyżewski będzie dyrektorem artystycznym projektu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Dyrektorem zarządzającym instytucją kultury Biuro Festiwalowe Impart 2016 został wybrany Krzysztof Maj.

  • Maj w Centrum Inicjatyw Artystycznych

   Maj w Centrum Inicjatyw Artystycznych

   Centrum Inicjatyw Artystycznych, to miejsce szczególne na mapie Wrocławia. W swojej działalności łączy bardzo różnorodne nurty sztuki, uczy i aktywizuje środowiska lokalne. Co będziemy mogli zobaczyć w maju?

  • Pogoń stres – ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty

   Pogoń stres – ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty

   Zbyt często się denerwujesz? Stres powoduje, że nie możesz się skoncentrować? Tak wcale być nie musi! Przyjdź na bezpłatne warsztaty organizowane w ramach programu „Miasta w Formie” i przekonaj się jak utrzymać nerwy na wodzy. Zapisy ruszają już dzisiaj!

  • Zmiany i utrudnienia w kursowaniu MPK

   Zmiany i utrudnienia w kursowaniu MPK

   W okresie od 23 do 27 kwietnia 2012 roku, w godzinach od 7:00 do 18:00 zostanie zamknięty przejazd drogą powiatową na trasie Wrocław – Gałów. Natomiast od 28 kwietnia przestanie być czynne torowisko tramwajowe pomiędzy FAT-em a Oporowem.

  • 48 Festiwal Jazz nad Odrą

   48 Festiwal Jazz nad Odrą

   To najstarszy wrocławski festiwal. Z roku na rok staje się coraz bardziej ceniony i prestiżowy. W dniach 18-22 kwietnia 2012 roku nastąpi 48 jego odsłona.

  • Prognoza pogody na najbliższe dni

   Prognoza pogody na najbliższe dni

   Ostatnie dni nie należały do najpiękniejszych. Zwłaszcza deszcz dawał się we znaki mieszkańcom Wrocławia. Najbliższe dni mają być nieco cieplejsze, pojawi się też słońce.

  • Nowy cennik biletów MPK

   Nowy cennik biletów MPK

   Przypominamy, że od 1 maja 2012 r. będzie obowiązywał nowy cennik biletów komunikacji miejskiej. Podrożeją zarówno bilety jednorazowe jak i bilety okresowe.

  • Bilet na Euro z Miastem w Formie

   Bilet na Euro z Miastem w Formie

   Bilet na Euro może być Twój! Zasiądź na Stadionie Miejskim we Wrocławiu i na żywo poczuj klimat Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Daj sobie szansę i weź udział w wyjątkowej akcji „Miasta w Formie”.

  • Tajemnice zegara

   Tajemnice zegara

   Ratusz Wrocławski, to duma miasta i unikalny zabytek gotyckiej architektury. Fasada wschodnia ratusza zwieńczona jest wieżą z zgarem. Mało osób jednak wie, ile tajemnic skrywa ten zegar.

  • Oddaj szpik razem z Miastem w Formie

   Oddaj szpik razem z Miastem w Formie

   Zarejestruj się w bazie dawców szpiku i pomóż najbardziej potrzebującym. Wcześniej weź udział w konferencji dotyczącej przeszczepów i przekonaj się, że bycie dawcą jest całkiem bezpieczne.

  • Jak zachować pełnię zdrowia?

   Jak zachować pełnię zdrowia?

   Coraz bardziej dbamy o nasze zdrowie oraz zdrowie naszych bliskich. Bardzo nam zależy na zachowaniu młodości oraz pełnej sprawności jak najdłużej. Jak to osiągnąć?

  • Dolnośląska Chmura Edukacyjna

   Dolnośląska Chmura Edukacyjna

   We Wrocławiu powstaje, jako pierwszy w Polsce, nowatorski projekt „Dolnośląskiej Chmury Edukacyjnej”. Polega on na wykorzystaniu technologii tzw. „chmury obliczeniowej” dla potrzeb placówek edukacyjnych oraz programów edukacyjnych realizowanych na terenie województwa.

  • Wielkanoc dla aktywnych

   Wielkanoc dla aktywnych

   Podczas zbliżających się Świąt, Wrocław oferuje wiele sposobów na aktywne spędzenie wolnego czasu. Wśród wybranych propozycji: Zoo, kino i basen.

  • Komunikacja miejska podczas Świąt

   Komunikacja miejska podczas Świąt

   Dla tych, którzy podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych będą chcieli skorzystać z komunikacji zbiorowej, przedstawiamy zmiany jakie wprowadziło w tym okresie MPK. Pierwsze zmiany już od dzisiaj.

  • Atrakcje Strefy Kibica

   Atrakcje Strefy Kibica

   Wrocławska Strefa Kibica, jako jedyna z polskich miast, zlokalizowana będzie w samym centrum miasta. Zostanie otwarta 8 czerwca. Obejmie plac Solny, część Rynku raz fragment ulicy Świdnickiej. Będzie działać do 1 lipca.

  • Centrum Edukacyjno-Badawcze

   Centrum Edukacyjno-Badawcze

   Dwa lata temu została rozpoczęta budowa Centrum Edukacyjno-Badawczego przy ul. Długiej. Wkrótce nastąpi uroczyste otwarcie. Będzie, to kolejny gmach Politechniki Wrocławskiej.

  • Nowe fakty w sprawie meczu Brazylia - Japonia

   Nowe fakty w sprawie meczu Brazylia - Japonia

   Po zniknięciu informacji o spotkaniu z oficjalnej strony FIFA powoli zaczęliśmy tracić nadzieję. 27 marca prezydent Wrocławia otrzymał wiadomość od prezesa PZPN z deklaracją pomocy podczas organizacji meczu. Jest zatem szansa na spełnienie marzeń wielu kibiców.

  • Wirtualne zwiedzanie Wrocławia

   Wirtualne zwiedzanie Wrocławia

   Teraz możemy przejść ulicami Wrocławia nie ruszając się sprzed monitora. Usługa Google Street View od niedawna objęła również nasze miasto. Panoramiczne zdjęcia zostały wykonane w czerwcu ubiegłego roku.

  • Kwiecień w Centrum Inicjatyw Artystycznych

   Kwiecień w Centrum Inicjatyw Artystycznych

   Centrum Inicjatyw Artystycznych, to miejsce w którym artyści prezentują bardzo różnorodne dziedziny, nurty i kierunki działalności kulturalnej. Kwietniowy program Centrum, zapowiada się bardzo ciekawie.

  • Przypominamy o zbliżającej się zmianie czasu

   Przypominamy o zbliżającej się zmianie czasu

   W najbliższy weekend nastąpi w Polsce zmiana czasu z zimowego na letni. Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę (25 marca), przestawimy wskazówki zegarów z godziny 2 na 3. Pośpimy niestety godzinę krócej.

  • Twoje dziecko w dobrej formie

   Twoje dziecko w dobrej formie

   Jak poprawić kondycję fizyczną dziecka i zadbać o jego prawidłowy rozwój? Miasto w Formie zaprasza rodziców na bezpłatne zajęcia (27.03.2012r.). „Rola aktywności fizycznej dla właściwego rozwoju dziecka" – to tytuł panelu dyskusyjnego skierowanego do rodziców i nauczycieli. Zapisy już trwają.

  • Dwie nowe Karty podczas mistrzostw

   Dwie nowe Karty podczas mistrzostw

   Od kwietnia wszyscy kibice z okazji UEFA EURO 2012™ będą mogli otrzymać kartę turystyczną OpenWroclaw. Z kolei w Strefie Kibica będziemy mogli płacić specjalnymi kartami płatniczymi.

  • Dni otwarte na Politechnice Wrocławskiej

   Dni otwarte na Politechnice Wrocławskiej

   O tym, że na Politechnice Wrocławskiej nie wszystko kręci się wokół matematyki i dlaczego warto studiować na tej uczelni będzie można przekonać się już 23 i 24 marca. Zapraszamy na Dni Otwarte do Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry.

  • Zmiany tras komunikacji zbiorowej

   Zmiany tras komunikacji zbiorowej

   31 marca ulegną zmianie trasy linii: 5, 11, 32Plus, 103, 122, 126, 403 i 435. Wyłączone zostaną linie E i 135. Pojawi się zupełnie nowa linia 346.

  • Prace wykończeniowe na Sky Tower

   Prace wykończeniowe na Sky Tower

   Wiatr pokrzyżował plany montażu, za pomocą śmigłowca, konstrukcji stalowej zwieńczającej Sky Tower. Akcja została odwołana. O kolejnym terminie zdecydują prognozy pogody.

  • Wiosenne temperatury we Wrocławiu

   Wiosenne temperatury we Wrocławiu

   Na dzisiaj synoptycy przewidują, że temperatury we Wrocławiu wzrosną nawet do 15 stopni Celsjusza. W weekend ma być jeszcze cieplej.

  • Mandala Performance Festival

   Mandala Performance Festival

   VIII edycję Międzynarodowego Festiwalu MANDALA PERFORMANCE FESTIVAL, odbędzie się we Wrocławiu 11.04-16.2012 r. To jedno z najważniejszych wydarzeń w sferze teatru tańca i ruchu w Polsce.

  • Wrocławski rower miejski w nowym sezonie

   Wrocławski rower miejski w nowym sezonie

   Rowery miejskie ponownie pojawiły się we Wrocławiu. Drugi sezon rusza 15 marca. Do dyspozycji będziemy mieć 200 rowerów na 26 stacjach.

  • Piłkarski hit na wrocławskim stadionie?

   Piłkarski hit na wrocławskim stadionie?

   Wszyscy ucieszyli się z zapowiedzi jesiennego meczu Brazylii z Japonią, na wrocławskim stadionie. Radość jednak nie trwała długo. PZPN sprzeciwia się, aby w tym samym terminie odbyły się dwa, równie ważne, mecze.

  • Wrocławskie korki

   Wrocławskie korki

   Przemieszczanie się po ulicach Wrocławia to prawdziwy trening cierpliwości. Na pocieszenie są tacy, którzy mają jeszcze gorzej. Wolniej niż we Wrocławiu jeździ się w Poznaniu, Warszawie i Krakowie.

  • Wiosenne przebudzenie z Miastem w Formie

   Wiosenne przebudzenie z Miastem w Formie

   Przywitaj wiosnę w formie. Zapisz się na bezpłatne warsztaty „Wiosenne przebudzenie” i dowiedz się m.in.: jak odpowiednio zadbać o skórę, co zmienić w swojej diecie oraz jakie ćwiczenia wykonywać, by mieć płaski brzuch i kształtne uda.

  • ”Być Kobietą, być Kobietą…”

   ”Być Kobietą, być Kobietą…”

   ROZWIJALNIA – Dom Twórczego Życia, zaprasza Dziewczyny i Panie, w niedzielę 11 marca na ŚWIĘTO KOBIECOŚCI -warsztaty, spotkania i porady. Program ma w zamyśle dostarczyć kobietom nie tyle czystej rozrywki, co inspiracji i zachęty do sięgania codziennie po radość z bycia kobietą – przede wszystkim tą płynącą z życia, w zgodzie z sobą.

  • Święto dla Kobiet

   Święto dla Kobiet

   Panowie do Dnia Kobiet podchodzą raczej z przymrużeniem oka. Święto to zaczyna się jednak powoli zmieniać. Zwłaszcza dla samych Pań.

  • Naturalne podejście do zdrowia

   Naturalne podejście do zdrowia

   Coraz częściej sięgamy do naturalnych metod leczenia. Sprawdzone receptury babci, masaże, zioła czy akupunktura stają się uzupełnieniem zaleceń lekarza.

  • Opera Wrocławska - kolejne bezpieczne miejsce

   Opera Wrocławska - kolejne bezpieczne miejsce

   Opera Wrocławska - to kolejna instytucja w naszym mieście, w której umieszczony został defibrylator typu AED. Urządzenie ratujące życie posłuży każdemu, kto będzie potrzebował pomocy.

  • Nowe miejsca w przedszkolach

   Nowe miejsca w przedszkolach

   Do 2014 roku został odroczony termin obowiązkowej edukacji sześciolatków. W związku z tym magistrat zapewni ponad 2000 nowych miejsc w przedszkolach.

  • 5 marca Dzień Teściowej

   5 marca Dzień Teściowej

   Marzec to niewątpliwie miesiąc szczególnie poświęcony kobietom. Jako pierwsze świętują ukochane Teściowe.

  • Najlepsi studenci nagrodzeni

   Najlepszym studentom Politechniki Wrocławskiej zostaną wręczone stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 21 osób otrzyma stypendia w wysokości 1300 zł miesięcznie.

  • Festiwal Szanty we Wrocławiu 2012

   Festiwal Szanty we Wrocławiu 2012

   1 marca rozpoczną się XXIII Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu 2012”. Festiwal potrwa do 4 marca.

  • Cyrkulacje 2012 - Żywe Kultury Ruchu

   Cyrkulacje 2012 - Żywe Kultury Ruchu

   W dniach 21-25 marca 2012 będzie miała miejsce pierwsza odsłona Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE. Żywe Kultury Ruchu, to intensywne dni warsztatów, spotkań, dyskusji, wymiany i poszukiwań ruchowo-tanecznych.

  • Wrocław górą!

   Wrocław górą!

   Bardzo dumni jesteśmy z każdego sukcesu osiągniętego przez Wrocław. Euro 2012 i Europejska Stolica Kultury 2016 należą do największych. Są również i inne sukcesy.

  • Konkurs na najlepsze zdjęcie nowego terminalu lotniczego

   Konkurs na najlepsze zdjęcie nowego terminalu lotniczego

   „Odlotowe fotki” to konkurs miejskiego portalu społecznościowego Wroclove2012.com Aby wziąć w nim udział wystarczy przyjść na „Dzień otwarty” nowego terminalu lotniczego we Wrocławiu 25 lutego i zrobić wyjątkowe zdjęcie.

  • Co się dzieje na wrocławskich drogach?

   Co się dzieje na wrocławskich drogach?

   Wracają tramwaje na Sępolno. Przejście przez most Młyński Południowy zamknięte dla pieszych. Wrocław w tym roku zaoszczędzi na łataniu dziur i odśnieżaniu.

  • Likwidacja wrocławskiej Izby Wytrzeźwień

   Likwidacja wrocławskiej Izby Wytrzeźwień

   Została podjęta decyzja o likwidacji Izby Wytrzeźwień. Zgodnie z planem na jej miejsce powołana zostanie zupełnie nowa placówka.

  • Nowy adres Biura Obsługi Pasażera MPK

   Nowy adres Biura Obsługi Pasażera MPK

   Od 20 lutego Biuro Obsługi Pasażera MPK dostępne jest pod nowym adresem. Zostało przeniesione z zajezdni przy ul. Powstańców Śląskich 209 na ul. Prusa 75-79.

  • Na mecz specjalnymi liniami komunikacji miejskiej

   Na mecz specjalnymi liniami komunikacji miejskiej

   Kibice zmierzający 18 lutego na mecz Śląska Wrocław z Ruchem Chorzów, będą mogli skorzystać ze specjalnych linii tramwajowych i autobusowych. Zostaną uruchomione w dniu meczu od godziny 18.

  • Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco

   Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje Flamenco

   Już po raz IV Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki organizuje Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia. W dniach 22.02.-25.02.2012 r. odbędą się liczne wydarzenia artystyczne poświęcone tematowi Inspiracje Flamenco.

  • Stare zasady kursowania autobusów pospiesznych

   Stare zasady kursowania autobusów pospiesznych

   W związku z wzrostem temperatur, zmiany w zasadach kursowania autobusów linii pospiesznych zostały odwołane.

  • Cała prawda o miłości

   Cała prawda o miłości

   Miłość jest jednym z najwdzięczniejszych tematów ludzkiej refleksji. Rozważali o niej poeci, filozofowie, a w ostatnich latach również naukowcy.

  • ROZWIJALNIA – inspiruje i zbliża ludzi

   ROZWIJALNIA – inspiruje i zbliża ludzi

   ROZWIJALNIA to Dom Twórczego Życia. Miejsce spędzania wolnego czasu dla tych wszystkich, którzy – zamiast narzekać – są gotowi poszukiwać i próbować.

  • 2012 powodów, by pokochać Wrocław

   2012 powodów, by pokochać Wrocław

   Mamy ostatnią szansę na wpis do „Księgi 2012 powodów, by pokochać Wrocław”. Jeszcze tylko do 17 lutego można zostać współautorem tej publikacji.

  • Dieta dla seniora – bezpłatne warsztaty

   Dieta dla seniora – bezpłatne warsztaty

   10 lutego odbędzie się darmowe szkolenie „Miasta w Formie” poświęcone optymalnej diecie seniora. Jak zdrowo się odżywać? Czy i jak zażywać suplementy?

  • Strefa Kultury Studenckiej we Wrocławiu

   Strefa Kultury Studenckiej we Wrocławiu

   Powstanie nowe miejsce we Wrocławiu przyjazne studentom. 8 lutego został uroczyście wmurowany kamień węgielny pod ”Strefę Kultury Studenckiej”.

  • Darmowy dzień w Lady Fitness Club

   Darmowy dzień w Lady Fitness Club

   9 lutego w Lady Fitness Club zostanie zorganizowany darmowy dzień. Jest to bardzo dobra okazja aby pomyśleć o swoim zdrowiu i spróbować różnego typu zajęć.

  • Będzie remont torów na Curie-Skłodowskiej

   Będzie remont torów na Curie-Skłodowskiej

   O zakazie mijania dla tramwajów na ulicy Skłodowskiej-Curie zrobiło się głośno. Efekt tego jest taki, że remont torowiska jednak się odbędzie.

  • Nowe zasady parkowania od kwietnia

   Nowe zasady parkowania od kwietnia

   Z elektronicznych kart parkingowych będziemy korzystać jedynie do 26 kwietnia 2012 roku. Ma to związek z wymianą parkometrów i zmianą operatora.

  • Ostatnie dni świątecznej dekoracji miasta

   Ostatnie dni świątecznej dekoracji miasta

   Świątecznym wystrojem miasta będziemy się cieszyć jeszcze tylko przez kilka dni. Od 5 lutego rozpocznie się ich usuwanie.

  • Darmowe porady prawne we Wrocławiu

   Darmowe porady prawne we Wrocławiu

   Bezpłatne skorzystanie z porad prawnika będzie możliwe w każdą środę, w jednym z 11 specjalnych punktów.

  • Autobusami pospiesznymi na normalnym bilecie

   Autobusami pospiesznymi na normalnym bilecie

   Z powodu silnych mrozów wrocławskie MPK od 1 lutego wprowadziło zmiany w zasadach kursowania autobusów linii pospiesznych.

  • Kręcona we Wrocławiu ”Galeria” w TVP1

   Pierwszy odcinek serialu „Galeria” został wyemitowany wczoraj w telewizyjnej Jedynce. Na ekranie będziemy mogli oglądać Wrocław.

  • Mróz coraz większy. Prognoza na najbliższe dni

   Mróz coraz większy. Prognoza na najbliższe dni

   Dzisiaj w nocy temperatura we Wrocławiu spadła do -11 stopni Celsjusza. Według prognoz, niskie temperatury mają się utrzymać . Pod koniec tego tygodnia słupek rtęci może się obniżyć nawet do -25 stopni.

  • Znana jest data otwarcia terminalu wrocławskiego lotniska

   Znana jest data otwarcia terminalu wrocławskiego lotniska

   Wrocławski Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika otworzy dla pasażerów swój nowy terminal trzy miesiące przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Według zapowiedzi nowy terminal wrocławskiego lotniska ma dorównywać największym portom lotniczym Europy.

  • Od 29 stycznia zmiany tras komunikacji tramwajowej

   Od 29 stycznia zmiany tras komunikacji tramwajowej

   W związku z kontynuacją prac przy ulicach Pułaskiego i Mickiewicza, 29 stycznia 2012 nastąpi zmiana tras linii tramwajowych przebiegających przez te ulice.

  • Wrocławskie tuby noclegowe

   Wrocławskie tuby noclegowe

   Nocleg lub drzemka w tubie, to w Polsce jeszcze nowość. Wrocławski The One Hostel ma w swojej ofercie dwanaście takich kapsuł.

  • Fałszywe faktury za wodę

   W związku z pojawiającymi się we Wrocławiu fałszywymi fakturami, MPWiK informuje jak rozpoznać oryginalne druki.

  • Rabaty z kartą biblioteczną

   Rabaty z kartą biblioteczną

   Już 67 partnerów Programu Partnerskiego Miejskiej Biblioteki we Wrocławiu oferuje atrakcyjne rabaty dla czytelników. Przystąpiły do niego muzea, teatry, restauracje, centra rozrywki, festiwale, księgarnie oraz wiele innych wrocławskich instytucji i firm.

  • Junior z Seniorem taniej w Kolejach Dolnośląskich

   Promocyjne ceny biletów w Kolejach Dolnośląskich dla osób powyżej 50 roku życia podróżujących z osobami niepełnoletnimi.

  • Ceny karnetów na mecze Śląska Wrocław

   Karnety na rundę wiosenną są już dostępne w sprzedaży. Stali sympatycy ligowych spotkań Śląska Wrocław zapłacą mniej niż w poprzedniej rundzie.

  • W czasie ferii dzieci się nudzą..

   W czasie ferii dzieci się nudzą..

   Dobiega końca pierwszy tydzień ferii dla dzieci z Dolnego Śląska. Niestety, w porównaniu z rokiem ubiegłym, mniej rodziców stać na zorganizowany wyjazd dla swoich pociech.

  • Nieuchronna podwyżka cen biletów MPK

   Plany dotyczące podwyżek cen biletów MPK spotkały się z olbrzymim sprzeciwem mieszkańców Wrocławia. Coraz prężniej działa strona na Facebooku zrzeszająca przeciwników planowanych podwyżek. Niestety zdecydowane „Nie” prawie tysiąca osób, prawdopodobnie okaże się równie bezskuteczne, co inicjatywa wrocławskich radnych.

  • Alternatywa dla klubowych klimatów

   Alternatywa dla klubowych klimatów

   Dla tych, którzy poszukują zupełnie nowego pomysłu na spędzenie piątkowego wieczoru, znaleźliśmy bardzo ciekawą propozycję. Taneczna impreza, bez alkoholu, dymu, bez żadnych ograniczeń stroju, wieku i fryzury. Niczym nie zmącona radość z tańca, wspomagana jedynie świeżymi sokami i wegetariańskimi potrawami.

  • Muzealne spotkania pokoleń

   Muzealne spotkania pokoleń

   Instytucja Kultury Wrocław 2016 we współpracy z Wojewódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, zaprasza do udziału w projekcie „Muzealne spotkania pokoleń”, który odbędzie się w dniach 21- 22 stycznia 2012.