Refleksologia
  • <br />
rzęsy wrocław
  • Solarokna
  • tipsy manicure


Upały we Wrocławiu

Centrum Zarządzania Kryzysowego UM przypomina o ostrzeżeniu Biura Prognoz IMGW o nadchodzących upałach. Gorąco ma być od poniedziałku 3 sierpnia do soboty 8 sierpnia. Do czwartku prognozowane maksymalne temperatury 29°C do 33°C, temperatura minimalna od 16°C do 20°C. W piątek i sobotę (7 i 8 sierpnia) termometry mogą pokazać od 33°C do 37°C, temperatura minimalna od 18°C do 22°C.

Zdroje uliczne, kurtyny wodne
We Wrocławiu dostępne są punkty z darmową wodą do picia. MPWiK ustawiło je na Rynku przy ul. Oławskiej, na pl. Solnym przed gmachem BZ WBK, na pl. Jana Pawła II przed dawnym budynkiem Cuprum, na pl. Dominikańskim przed wejściem do Galerii Dominikańskiej, na pl. Grunwaldzkim przy przejściu dla pieszych obok budynku D2 Politechniki Wrocławskiej oraz przy Stadionie Miejskim, od strony ul. Królewieckiej. Tradycyjnie też MPWiK ustawia w Rynku kurtyny wodne.

W upały trzeba pić przynajmniej 2,5 litra wody. Najlepszym sposobem na ugaszenie pragnienia i schłodzenie organizmu jest picie czystej, niegazowanej wody mineralnej. Należy pamiętać przede wszystkim o nakryciu głowy – podkreśla dr Grażyna Paszkiet Wójcik, rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

 

Źródło: www.wroclaw.pl