Refleksologia
  • <br />
rzęsy wrocław
  • Solarokna
  • tipsy manicure


Kino od kuchni w Krzywym Kominie

/uploads/c3/8f/c38f464e489ebd161e36c07a59aeda8b/thumb-krzywy-komin-logo.jpg

W ramach Filmowej Nocy Nadodrza 25 lipca CRZ Krzywy Komin zaprasza na niezwykłe wydarzenie o przewrotnym tytule Kino od kuchni. Zaplanowane atrakcje zainteresują zarówno miłośników kina chcących zgłębić arkana produkcji filmowej, jak i amatorów kulinariów.

Wyjątkowo, z okazji nocy filmowej, dziedziniec Krzywego Komina zmieni się nie do poznania. Goście zastaną przestrzeń idealną do weekendowego relaksu, rozmów o dziesiątej muzie i kulinariach. Będą leżaki, pufy, muzyka, degustacja cydru, food truck ZZtop i kawa od Czarnego Deszczu, a wszystko na specjalnie wyłożonej, zieleniącej się trawie. Wielbiciele filmowej kuchni będą mogli odwiedzić bazarek Z ekranu na talerz, w ramach, którego zaproszeni wrocławscy blogerzy kulinarni Zjedz mnie, Obite Gary, Zielona Patelka, Wrocław na czterech łapach, Zdrowa Słodycz i Trele Morele zaoferują własne wyroby inspirowane filmami. Goście przekonają się więc, jak smakują desery i ciasta rodem z Harrego Pottera, Marii Antoniny, Czarownicy, Dziewczyn do wzięcia, Dziecka Rosemary czy Miasteczka Twin Peaks. Nie zabraknie opcji bezglutenowych i wegańskich.

Nietuzinkową atrakcją dla dzieci będzie przygotowany przez wrocławską graficzkę, Aleksandrę Błędowską, warsztat tworzenia plakatu filmowego, tak niegdyś popularnego w polskiej kulturze. Dla najmłodszych przygotowano także naukę produkcji “efektów specjalnych”, czyli baniek mydlanych.

Szczególnie ciekawie zapowiada się otwarty pokaz charakteryzacji filmowej. Profesjonalna charakteryzatorka z Opery Wrocławskiej, Paulina Budzanowska, opowie krok po kroku o tajnikach zawodu charakteryzatora, pracy na planie filmowym oraz na oczach zgromadzonych gości przeprowadzi spektakularną metamorfozę rodem z Hollywood. Chętni będą mogli dać się zranić, przekłuć i postarzyć, oczywiście w charakteryzacji!

Wieczorem na tarasie obiektu powstanie plenerowe kino, gdzie będzie można delektować się najnowszym filmem szwedzkiego reżysera Lasse Hallström znanego z takich produkcji jak: Czekolada, Kroniki Portowe czy Połów ryb w Jemenie.

Harmonogram

16:00 Startujemy! Czekają na Was: leżaki, siedziska, muzyka, cydr, foodtruck ZZtop, kawa Czarny Deszcz

16:00 - 22:00 Bazarek „Z ekranu na talerz” - Wrocławscy blogerzy kulinarni oferować będą ciasta i desery znane z filmów.

16:30 - 18:00 Warsztaty dla dzieci: Plakat Filmowy – tworzenie plakatów filmowych techniką kolażu.